Vodeni sportovi

Phelps u formi, u Minnesoti i Capan

Maja Giljanović • subota, 12.11.2011.

Prvog dana Grand Prix mitinga u 50-metarskim bazenima u Minneapolisu Michael Phelps je pokazao da su se dvotjedne visinske pripreme isplatile. 14-erostruki olimpijski pobjednik izborio je dva finala i u oba pobijedio. Nastupio je i student Sveučilišta Minnesota Hrvoje Capan i na 200 slobodno zauzeo 23. mjesto.

14-erostruki olimpijski pobjednik Michael Phelps izvukao je najbolje iz dvotjednih visinskih priprema: prvog dana Grand Prix mitinga u 50-metarskom bazenu u Minneapolisu Phelps je ispred Yannicka Agnela (1:48,10) na drugom i Oussame Melloulija (1:48,26) na trećem mjestu pobijedio na 200 slobodno (1:46,88) i ispred srebrnog Bretta Frasera (53,26) i brončanog Masayukija Kishide (53,44) na 100 delfin (52,26).

S druge strane peterostruki prvak svijeta iz Šangaja Ryan Lochte nije u osobitoj formi. Najbolji plivač 2011. godine u finalu je utrke na 100 delfin zauzeo posljednje, osmo mjesto (54,49), a na 200 slobodno je na 12. mjestu ostao bez A finala (1:51,37).

Za formom traga i bivša olimpijska pobjednica, trostruka svjetska i deveterostruka europska prvakinja Laure Manaudou kojoj je miting u Minneapolisu nakon Marseillea u rujnu tek drugi otkad se poslije jednoipolgodišnjeg izbivanja vratila plivanju. 25-godišnja Francuskinja je na 200 slobodno svoj nastup u kvalifikacijama završila na 19. mjestu (2:03,25).

U Minneapolisu je i mladostaš na školovanju u SAD-u Hrvoje Capan. Student Sveučilišta Minnesota osvojio je 23. mjesto na 200 slobodno: 20-godišnjak je u kvalifikacijama isplivao 1:53,34, a u C finalu 1:53,90.

Jessica Hardy (1:06,42) i Brendan Hansen (1:01,13) pobijedili su na 100 prsno, Amanda Sims (59,84) na 100 delfin, Allison Schmitt (1:55,82) na 200 slobodno, a Kathryn Hoff (4:40,51) i Chase Kalisz (4:21,13) na 400 mješovito.