Kriza Dalmatinke, buđenje Umaga

Mišo Gulić • nedjelja, 13.11.2011.

Deseto kolo Prve rukometne lige za žene donijelo nam je nova, očekivana, slavlja vodećeg dvojca Podravke i Lokomotive, dok su do novih bodova također došle i ekipe Trešnjevke, Zeline, Zameta, Umaga i Samobora.

Koka - Lokomotiva 26:33 (8:15)

Lokomotiva je do svoje desete pobjede u sezoni stigla na gostovanju kod Koke u Varaždinu s očekivano uvjerljivih 33:26. Već nakon uvodnih desetak minuta bilo je očito kako je razlika u kvaliteti prevelika pa su gošće tadašnjih 6:1 na kraju prvog dijela pretvorile u 15:8 i zarana riješile pitanje pobjednika.

Lokomotiva je u nastavku bez problema održavala stečenu prednost, pritom dajući priliku svim igračicama s klupe, susret mirno privela kraju te upisala nove prvenstvene bodove. Prvo ime domaće ekipe bila je Ivana Dežić s 10 zgoditaka, dok je kod Lokomotive najviše zabila Katarina Ježić, sedam.

Trešnjevka - Sinj 41:28 (21:16)

Sinjanke, koje su tijekom tjedna ostale bez trenera Ante Plazibata, u Zagrebu su, pod privremenim vodstvom Ljiljane Borozan, odigrale vrlo dobrih prvih 20 minuta gdje su bile bolji protivnik o čemu svjedoči rezultat od 11:10 u njihovu korist, ali neiskustvo je na naplatu došlo u narednim minutama pa su Zelene ipak na poluvrijeme otišle s prednošću od 21:16.

Plazibatu otkaz

Sinjanke su tijekom tjedna ostale bez prvog trenera ekipe, a prema izvorima iz Kluba do prekida suradnje je došlo zbog nesporazuma na relaciji igračice-trener pa je Uprava pronašla solomunsko rješenje i sporazumno se razišla s dosadašnjim strategom Antom Plazibatom. Protiv Trešnjevke momčad je vodila Ljiljana Borozan, trenerica koja ih je i uvela u Prvu ligu, međutim, zbog obveza u radu s mlađim kategorijama samo privremeno do pronalaska trajnijeg rješenja.

Drugo poluvrijeme nije ponudilo povratak gošći pa je shodno tomu izostala i svaka neizvjesnost. Zagrepčanke su furiozno krenule u nastavak i vrlo brzo gošćama ubile svaku nadu u povoljan rezultat, a do kraja su uspjele zabiti čak 41 zgoditak, naspram 28 rukometašica Sinja. Sjajna je bila Josipa Grebenar s devet zgoditaka uz stopostotan šut, a s druge strane Anamaria Gugić je postigla osam, od čega čak sedam s devet metara.

Arena - Zelina 21:26 (11:15)

Zelina je nakon uspješne euro avanture u istom tonu nastavila i u domaćem prvenstvu u kojem su na gostovanju svladale ekipu Arene tako se izjednačivši na tablici sa svojim domaćinima. Nakon 15-ak minuta izjednačene igre (7:7) gošće se serijom 4-0 odvajaju, a istu su prednost zadržale i do odlaska na odmor (11.15).

Odlično otvaranje gošćama je omogućilo i šest zgoditaka viška u 36. minuti (13:19), da bi potom Puljanke u narednih 15 minuta napravile 7-2 i približile se na svega gol zaostatka (20:21). Ipak, za nešto više je pomanjkalo snage pa su do kraja gošće zabile pet, a domaće samo jedan gol i tako su vrijedni bodovi otišli put Zeline. Najbolja Puljanka bila je Tina Gavranić sa osam golova, dok je u redovima Zeline najbolja bila Lea Vukojević sa šest.

Zamet - Dalmatinka 36:24 (17: 11)

Riječanke su neočekivano lako osvojile nova dva boda protiv ekipe Dalmatinke koja je očito upala u krizu igre i rezultata, a ovo im je bio već treći poraz u nizu. Odmah na otvaranju domaće su pobjegle na obećavajućih 7:1, a u nekoliko navrata imale su i osam pogodaka viška, da bi se na odmor otišlo sa 17:11.

Uvjerljiva igra Riječanki se nastavila i u narednih 30 minuta pa su konstantno bilježile sve veći rezultatski plus, minutu prije kraja i +13 (36:23), da bi susret bio zaključen s 36:24. Stefani Stakorić bila je prvo ime Zameta sa sedam golova, a Pločanke je predvodila konstantno dobra Žana Čović s devet.

Umag - Orijent Presoflex 23:19 (11:8)

Nakon dvije uzastopne pobjede rukometašice Orijenta su bez bodova ostale na gostovanju kod ekipe Umaga kojoj je to bila tek treća pobjeda. Iznimno loš ulazak u utakmicu je bio koban za gošće, a od toga se nisu uspjele oporaviti ni do samoga kraja, iako su na poluvremenu imale svega tri gola zaostatka (11:8).

U nastavku su gošće pokušavale uhvatiti priključak,a tri minute prije kraja došle i na minus dva (20:18), međutim, domaće su izdržale sve nalete i zasluženo slavile nove, za njih, iznimno vrijedne bodove. Najbolja u domaćem sastavu je bila Ana Rajić s pet zgoditaka, dok je s druge strane sedam postigla Ena Konta.

Samobor - Sesvete Agroproteinka 32:30 (15:16)

Najuzbudljiviju utakmicu 10. kola odigrale su Samoborke i Sesvećanke, a pitanje pobjednika je riješeno tek u posljednjoj minuti u kojoj su se spretnijom pokazala domaća ekipa. Prvo poluvrijeme je proteklo u stalnim izmjenama u vodstvu, bez većih odvajanja, da bi se na odmor otišlo s prednošću gošći od 15:16.

Sve do desetak minuta prije kraja igralo se gol za gol, da bi se tada Samoborke odvojile na tri razlike (28:25), no gošće se nisu predale te su zadnjoj minuti došle do gola zaostatka (31:30), ali više od toga nije išlo. Za ekipu Samobora Tea Golubić je postigla 10 golova, a s druge strane je Lana Franković postigla dva manje.

Podravka Vegeta - Tvin Trgocentar 42:18 (19:7)

Podravka je bez pomoći najvažnijih igračica došla do nove, iznimno uvjerljive, pobjede u domaćem prvenstvu, a ovaj put "stradale" su rukometašice Tvina. Od samog početka je to bila neravnopravna utakmica, bez obzira što je bila riječ o sudaru mladih ekipa, a plus 12 (19:7) na poluvremenu dovoljno će pokazati o kakvoj se utakmici radilo.

Ni u nastavku domaće nisu posustajale pa su susret zaključile s uvjerljivih 42:18. Prvo ime u Podravci bila je Čović sa deset zgoditaka, a upola manje je postigla najbolja Virovitičanka Zečević.