Vodeni sportovi

Prazan hod POŠK-a

Maja Giljanović • nedjelja, 13.11.2011.

Tri boda u gradskom derbiju u sklopu devetog kola Jadranske lige osvojila je momčad Jadrana. POŠK je nakon prve četvrtine vodio, ali čemu su se gosti mogli nadati kad posljednjih punih 13 minuta nisu poslali nijednu loptu iza leđa Nene Kačića.

Jadran - POŠK 10:5 (1:2, 4:2, 3:1, 2:0)

Jadranska liga, 9. kolo
Split, gledatelja 400
Suci: Dragan Štampalija (Šibenik) i Tomislav Copić (Šibenik)

JADRAN: Kačić, Peričić 1, Vukić 2, Letica, Gluhaić, Lisica, Ivanković 1, Bautović 2, Vegar, Rabadan 2, Banovac, Visković 2, Vlaić, Divković. Trener: Mirsad Zajmović

POŠK: Jelovina, Lušić, Prižmić 1, Knežević, Buha, Matutinovič, Sarić 1, Maras 3, Jaić, Scherbl, Čikeš, Franičević, Bujas, Travnikar. Trener: Dragan Matutinović

Igrač više: Jadran 4/9, POŠK 3/8

Peterci: Jadran -, POŠK 1/1

Trostruki strijelac Marko Maras i solidni Duje Jelovina na golu bili su premalo da POŠK izbjegne prvi poraz otkad ga je protiv Medveščaka (13:12) preuzeo Dragan Matutinović.

Igrači POŠK-a dobro su izgledali na otvaranju susreta devetog kola protiv Jadrana, vodili su 2:1 nakon prve četvrtine, ali domaćin je strpljivo podizao razinu vlastite i čekao na pad protivnikove igre.

Golovima Ante Viskovića jadranaši su na odmor otišli s golom prednosti (5:4), a u drugom su poluvremenu postigli još pet i primili samo jedan gol. Jelovinu su dvaput probili i Luka Vukić, Marko Bautović i Ivan Rabadan, a jednom su se među strijelce za Jadran upisali i Antonio Peričić i Marko Ivanković.

Na suprotnoj strani Neno Kačić je po loptu iza leđa morao još i nakon šuteva Ivice Prižmića i Višeslava Sarića, a punih 13 minuta do kraja nije primio ni gol.

Druga je ovo pobjeda Jadrana zaredom nakon 11:8 protiv Šibenika prije dva tjedna i treća ukupno kojom su prestigli POŠK i izbili na osmo mjesto.