Ostali sportovi

Triler završnica u Karlovcu

Ante Jukić • ponedjeljak, 14.11.2011.

Iznimno je zanimljivo i neizvjesno bilo šesto kolo 1.A lige odbojkaša. Niti jedna od šest odigranih utakmica, naime, nije završena rezultatom 3:0, a čak tri dvoboja odlučena su u petom setu.

Najuvjerljivija u šestoj prvenstvenoj dionici bila je Mursa PAN, koja je rezultatom 3:1 slavila na gostovanju u Opatiji. Nakon što su Osječani uvjerljivo dobili prva dva seta, domaćini su nakratko zaprijetili osvajanjem trećeg, no favorizirana Mursa nije dopustila preokret te je iz Opatije otputovala sa tri boda.

Istim rezultatom minulog su vikenda slavili Centrometal i Rijeka, no oni su do svojih "troboda" morali proći znatno teži put. Centrometal je u Zadru poslije izgubljenog prvog seta naredna dva osvojio "na razliku", da bi tek u četvrtom slomio otpor borbenih domaćina, kojima je ovo bio četvrti uzastopni poraz. Rijeka je, pak, imala neočekivano težak posao protiv Varaždina, koji je na Trsatu osvojio prvi set, a potom i u nastavku utakmice propisno namučio domaćina. Nakon odigranih šest prvenstvenih kola, Varaždin je i dalje bez pobjede, no predstava u Rijeci momčadi iz baroknog grada svakako može poslužiti za dizanje samopouzdanja uoči nastavka sezone.

Najzanimljivije predstave u ovom su kolu vidjeli gledatelji u Daruvaru, Splitu i Karlovcu. U Daruvaru je Sisak relativno lagano došao da vodstva 2:0, no to nije obeshrabrilo domaćine, koji su se vratili u susret i osigurali pet set. U njemu je, ipak, do izražaja došla veća kvaliteta Siščana, tako da je veliki trud domaćina na kraju nagrađen samo jednim bodom.

Za razliku od Siska, koji u Daruvaru nije dopustio potpuni preokret, Vukovar je u Splitu izgubio utakmicu u kojoj je gotovo konstantno vodio. Vukovarci su u gradu pod Marjanom vodili 1:0 i 2:1, no nakon što su "tijesno" izgubili četvrti set (23:25) potpuno su se raspali i omogućili Splićanima uvjerljivo slavlje u petom (15:8).

Za kraj pregleda ovo kola ostavili smo dvoboj Karlovca i Zagreba, koji je bio dramatičan doslovno do zadnjeg poena. Prvi set pripao je gostima, Karlovčani su potom okrenuli na 2:1, no u četvrtoj dionici ponovno su bolji Zagrepčani, tako da utakmica odlazi u odlučujući peti set. U njemu su s(p)retniji bili domaćini, koji su s konačnih 19:17 proslavili ovu vrijednu pobjedu.

Dvoboj vodećeg Rovinja i Šibenika je odgođen.