Split bolji od Zameta, Poreč protutnjao Vinkovcima

Marko Domljanović • ponedjeljak, 14.11.2011.

Odigrano je deveto kolo rukometne Premijer lige u kojem je Split upisao pobjedu u derbiju sa Zametom, a Karlovac, Bjelovar i Poreč visoke pobjede. Jedini remi u ovom kolu dogodio se u Velikoj Gorici gdje je gostovala Dubrava.

Rukometaši Siscije bez većih su problema slavili u domaćem dvoboju protiv Međimurja. Domaćini su sve riješili do poluvremena kada su već imali deset pogodaka viška (19:9) pa je drugih 30 minuta bilo odrađivanje posla. Završilo je 35:28. Najbolji igrač susreta bio je Tomislav Nuić koji pogodio deset puta uz samo jedan promašaj, dok je kod gostiju najbolji bio Dario Horvatić s osam golova.

Derbi u Splitu bolje su otvorili gosti golom za 0:1, ali to je bilo jedino vodstvo Zameta na utakmici. Do poluvremena domaćini preuzimaju kontrolu i na odmor odlaze sa ugodnih 16:12. U drugom dijelu gosti su zaigrali nešto bolje i u posljednjoj minuti smanjuju na 30:29, ali pitanje pobjednika rješava Milković. Najefikasniji kod domaćina bio je Batinović koji je pogodio osam puta, a goste je predvodio Golik sa dva pogotka manje. Vrijedi istaknuti i gostujućeg vratara Stevanovića koji je upisao 13 obrana.

U Karlovcu su gosti iz Kaštela pružili jako dobar otpor u prvom poluvremenu i na odmor otišli samo sa jednim golom zaostatka (14:13). U drugom dijelu gosti su pali, ali zaostatak je bio podnošljiv do 48. minute (28:23), a tada kreće uragan domaćina koji su serijom od ogromnih 12:0 uništili svaku nadu Kaštelanima da bi u Karlovcu mogli do kojeg boda. Obranović, Mandalinić, i Batinić zabili su po šest golova za Karlovac, a Krokar je na suprotnoj strani zabio osam.

Poreč je na nezgodnom gostovanju kod Spačve došao do važnih bodova zahvaljujući seriji od 6:0 koja je stigla u posljednjih deset minuta prvog dijela i donijela gostima 9:16 na poluvremenu. Čini se da je to potpuno slomilo domaćine jer je u drugom dijelu prednost gostiju samo rasla sve do konačnih 22:35. Najbolji je kod domaćina bio Domagoj Kuže koji je zabio osam golova i to bez promašaja, a goste je sa šest golova predvodio Čužić.

Varteks je na domaćem parketu pretrpio osmi poraz u prvenstvu, a bolji je ovaj put bio Bjelovar. U prvom dijelu stvari su bile relativno izjednačene, a na odmor se odlazi sa 13:16. Međutim, gosti u drugom dijelu ubacuju u višu brzinu i na kraju dolaze do uvjerljivih 28:36. Najbolji igrač gostiju bio je Šarić sa osam golova, dok je Varaždince predvodio Šebetić sa šest.

Jedini remi vidjeli smo u Velikoj Gorici gdje je gostovala Dubrava. Domaćini su na poluvremenu imali 16:13, ali u drugom dijelu malo popuštaju i dopuštaju gostima da se u potpunosti približe. U uzbudljivoj završnici nije bilo pobjednika pa obje momčadi na kraju upisuju po bod. Dario Vozab predvodio je domaćine sa osam golova, dok je za Dubravu Goran Stojsavljević zabio jedan gol više.