Preokret u Čakovcu

Dino Brumec • ponedjeljak, 14.11.2011.

U novom, 13. kolu Treće HNL zabilježeno je pet domaćih, uz tri gostujuće pobjede, a ovaj put je izostalo neodlučenih rezultata. Najvatrenije je zasigurno bilo u Čakovcu gdje je istoimeni trećeligaš preokrenuo Slatinu i nanio joj tek treći ovosezonski poraz. Koprivnica je u gostima svladala Mladost iz Preloga, dok je Bjelovar s minimalnim rezultatom pobijedio Nedeljanec.

Čakovec je dočekao Slatinu u jednoj od zasigurno najjačih utakmica ovog kola. Na poluvremenu utakmice još je na semaforu stajalo 0:0, ali u 60. minuti Rušiti dovodi goste u vodstvo. Samo četiri minute kasnije Ciglar povećava vodstvo Slatine i izgledalo je da je utakmica pred rješenjem. No, Čakovčani se bude i već u 67. minuti smanjuju vodstvo gostiju, a gol je postigao Sečan. U 75. minuti Čakovec izjednačava preko Balenta, a tri boda, i potpuni preokret, Čakovcu donosi Antonović pet minuta prije kraja susreta.

Polet iz Pribislavca još je jednom doživio težak poraz, ovaj put na gostovanju u Grabovnici kod tamošnje Croatije. Već u četvrtoj minuti domaćine je u vodstvo doveo Lončarek i time najavio svoju veliku partiju. Isti igrač poduplao je vodstvo svoje momčadi u 18. minuti, a s tim se rezultatom i otišlo na odmor. U drugom dijelu Lončarek je postigao još dva, a Paradinović jedan pogodak za krajnjih 5:0.

Ivančica je kod kuće svladala Graničar iz Kotoribe 3:1 i tom ga pobjedom ostavila na 14. mjestu. U 16. minuti pogodak za vodstvo Ivančice postigao je Ribić, a taj je minimalni rezultat stajao na semaforu sve do 76. minute kada je prednost domaćina poduplao Pađen. U 79. minuti Čižmešija je postigao pogodak za Graničar i smanjio prednost Ivančice, ali samo tri minute kasnije Murić postiže pogodak za domaćine postavivši konačnih 3:1.

Križevci su na svom terenu lako svladali Podravac, a da je tome bilo tako svjedoči i rezultat 3:0 već na poluvremenu. Selanec je postigao jedan, a Knezić dva pogotka za rješenje utakmice već u prvom dijelu. Do kraja utakmice Balen i Ćorić postigli su svaki još po pogodak za Križevce, a jedini gol za goste djelo je domaćeg igrača Kranjčevića koji je postigao autogol.

U Prelog je, tamošnjoj Mladosti, u goste stigla vodeća Koprivnica. U posljednjem kolu Koprivnica je remizirala s Mladosti iz Ždralova i trebala joj je pobjeda da bi opet čvrsto zgrabila prvo mjesto na ljestvici. U 21. minuti Martinčić dovodi Koprivnicu u vodstvo, a taj rezultat ostao je sve do 56. minute kad domaći igrač Sraka postiže autogol i postavlja konačnih 0:2.

Mladost je u Ždralovima dočekala Podravinu i pobijedila je 2:0. Prvi gol djelo je Paveca u 44. minuti iz jedanaesterca koji je dosudio sudac utakmice Trupina. Na početku drugog dijela Pleić, u 51. minuti, povećava vodstvo domaćina, a taj rezultat, 2:0, ostao je do kraja utakmice.

Nakon tri uzastopne pobjede Bjelovar je došao u goste Nedeljancu i želio ostvariti tri boda kojima bi stvorio dodatni pritisak na Koprivnicu. To im je i uspjelo jer je u 39. minuti Pintar postigao jedini, a i odlučujući, pogodak na utakmici i donio Bjelovaru četvrtu pobjedu u nizu.

Papuk je ugostio Nedelišće i već na samom početku utakmice primio pogodak. U prvoj minuti pogodak za Nedelišće postigao je Golubić i time najavio jednosmjernu utakmicu. No, na sljedeći pogodak trebalo se čekati sve do 82. minute kad je Treska povećao vodstvo gostiju, a sve dvojbe riješio je Golubić, dvije minute prije kraja susreta, svojim drugim pogotkom.