Vrgorcu pobjeda u trileru

Josip Tolić • utorak, 15.11.2011.

Deveto kolo Prve hrvatske malonogometne lige donijelo je neke promjene na ljestvici uz tek jedno gostujuće slavlje. Nacional je pobjedom protiv Potpićana skočio čak četiri mjesta, Brodosplit je rutinirano svladao Murter, a Mejaši su u Vrgorcu do posljednje minute imali bod "u džepu", no na kraju su kući otišli poraženi.

Uzbudljivu utakmicu u Vrgorcu odigrali su domaćini protiv splitskih Mejaša u kojoj je presudio tek gol Lalića u posljednjoj minuti. Pervan je doveo Vrgorčane u vodstvo u sedmoj minuti, a od 15. do 17. gosti preokreću preko Bajrušovića na 1:2, a s tim se rezultatom otišlo na predah.

Drugih 20 minuta donijelo je pravu dramu. U četiri minute domaćini su vratili vodstvo uz raspoloženog Lalića, a u 33. minuti Gabrilo je vratio stvari na početak. Ramić je za 4:3 pogodio u 36. minuti, no samo minutu poslije na poravnanje rezultata vratio je Rožić. Konačnih 5:4 stiglo je nakon odličnog izvedenog kaznenog udarca Alena Lalića 40 sekundi prije kraja kojim je Vrgorac došao do treće pozicije na ljestvici, a Mejaši pali na posljednje.

12. Murter 6

Minimalnu domaću pobjedu, i to jednakim rezultatom, ostvarili su i malonogometaši Novog Marofa protiv zagrebačke Uspinjače. Izmjenjivale su se obje ekipe u vodstvu sve do posljednjih deset minuta utakmice. kada se Novi Marof golovima Kovača i Škerbića odvojio na 5:3 i Uspinjača se nije stigla vratiti u utakmicu. Tek je dvije minute prije kraja Matošević uspio smanjiti zaostatak.

Vodeća momčad lige Brodosplit na Gripama je ispratila Murter sa sedam pogodaka u mreži. Ključni trenuci dvoboja dogodili su se u desetoj minuti, kada su pala čak tri pogotka, od čega dva u mreži Murterana za prednost 3:1. U 30. minuti bilo je minimalnih 4:3, no Splićani nisu dopustili iznenađenje u završnici i s nova tri gola zaključili ovaj dvoboj u kojem se istakao Dario Marinović s tri pogotka.

Nacional je uvjerljivom predstavom na svom parketu protiv Potpićana konačno pobjegao s dna ljestvice Prve HMNL. Bilo je 6:3, a sve je bilo praktički gotovo nakon 22 minute, kada je na semaforu stajalo 3:0. Dva je gola za domaćine postigao Dario Šestić.

Jedinu gostujuću pobjedu ostvarili su Kijevljani kod OVB Allfinanza. Iako su početkom nastavka gubili 2:1, u 30. minuti Luka Jurlina dvaput je poentirao i dao prednost gostima koja je na kraju narasla na 5:2 uz konačna četiri pogotka sjajnog Jurline. Kijevo se ovom pobjedom popelo na četvrto mjesto, a OVB je sa sedmog "skliznuo" na deveto.

U Solinu su gledatelji mogli vidjeti najmanje golova od svih utakmica osmoga kola, tek četiri, no otišli su zadovoljni kućama jer su domaćini svladali Osijek V.B.K. 3:1. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Subotić je doveo u vodstvo Solinjane, a u idućoj minuti, prvoj nastavka, na 2:0 povisio je Pavić. Osječani su se pokušali vratiti preko Nospaka dvije minute potom, ali posljednji pogodak na utakmici ipak je završio u njihovoj mreži. Devet minuta prije kraja poentirao je Perišić.