Segesti golijada protiv Crikvenice

Ante Dubravac • ponedjeljak, 14.11.2011.

Nogometaši Zeline i u 15. kolu Treće HNL Zapad su nastavili s odličnim igrama te su došli do nove pobjede. U derbiju kola Opatija je s 1:0 bila bolja od Vrapča.

Vodeća momčad lige Zelina gostovala je kod Stupnika i upisala novu pobjedu rezultatom 2:1. Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojem su obje momčadi imale nekoliko prilika gosti u vodstvo dolaze u 49. minuti kada asistenciju Dejana Slunjskog koristi Vedran Mesec i zabija za 1:0. Samo tri minute kasnije Tomislav Šušković zabija za 2:0 i rješava pitanje pobjednika. Počasni pogodak za Stupnik u 90. minuti djelo je Željka Štuleca. U sudačkoj nadoknadi zbunjenost u gostujućoj obrani skoro koristi Branimir Karačić, ali njegov pokušaj zaustavlja vratnica.

U izravnoj borbi za drugo mjesto nogometaši Opatije su na svom terenu dočekali Vrapče i slavili s minimalnih 1:0. Trenutak odluke dogodio se u 56. minuti kada Ratko Kremenović pogađa za, pokazalo se kasnije, pobjedu i vrijedna tri boda. Identičnim rezultatom završio je i susret između Nehaja i Rovinja. Strijelac za domaćine bio je Edi Petrović.

Najefikasniji susret s velikim preokretom u samoj završnici vidjeli su gledatelji u Sisku gdje je Segesta unatoč zaostatku od 2:1 uspjela doći do pobjede 3:2. Stvari za domaćina su se dobro počele odvijati u 33. minuti kada najstrožu kaznu u vodstvo pretvara Zedi Ramadani. Međutim u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena gosti preko Ivana Butorca i Roberta Peričića dolaze do vodstva 2:1. Pritisak Segeste u nastavku susreta plodom je urodio u 84. minuti kad za 2:2 pogađa Veli Zenuni. Kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk Balen pada u kaznenom prostoru, a sudac još jednom pokazuje na bijelu točku. Opet je siguran Ramadani pa je slavlje domaćina moglo početi.

Zanimljivu utakmicu u Poreču su odigrali domaći Jadran i Krk. Samo 14 minuta igre bilo je dovoljno domaćinu da dođe do vodstva 2:0. Strijelci su bili Ivan Sertić i David Dujanić. Nakon početnog šoka gosti prijete preko Dražena Bošnjaka, ali njegov udarac zaustavlja vratnica. Ipak dvije minute prije odlaska na odmora Željko Tomić smanjuje na 2:1. Situacija za goste se komplicira u 47. minuti kada Juraj Štivin zabija za 3:1, a samo dvije minute kasnije crveni karton zarađuje Zoran Stanivuk. Unatoč tome što je u 78. minuti crveni karton zaradio i domaći Petar Benčić novih rezultatskih promjena nije bilo.

Podjelom bodova i identičnim rezultatom 1:1 završeni su susreti između Vinodola i Buja te Grobničana i Vrbovca dok je Novalja s minimalnih 1:0 bila bolja od Orijenta isto kao i Dugo Selo na gostovanju kod Dubrave.