Galatasaray zaprijetio Barceloni

Mario Majdić Natrlin • četvrtak, 17.11.2011.

Barcelona je ostala neporažena u ovogodišnjem izdanju košarkaške Eurolige i nakon odigranog petog kola. Galatasaray im je kod kuće pružio dostojan otpor, a posebno se nametnuo Dubrovčanin Lukša Andrić. Montepaschi je kod kuće svladao Asseco Prokom...

Španjolski prvak gostovao je u Turskoj kod Galatasarayja koji je Barceloni želio uručiti prvi ovosezonski poraz u Euroligi. Turska momčad ostala je kratka izgubivši 70:66, iako je pri kraju utakmice zaprijetila gostima.

Barcelona je na poluvrijeme otišla s uvjerljivih 44:29 nakon što su dominirali u drugoj četvrtini (25:10). Domaćin ipak nije odustao i upravo je njima pripalo drugo poluvrijeme. U zadnjoj dionici su uhvatili priključak, a ključnu ulogu u tom periodu imao je hrvatski reprezentativac Lukša Andrić koji je utakmicu završio kao najbolji strijelac Galatasarayja sa 17 poena, tri skoka i jednom asistencijom.

Vezane vijesti

Andrić je prvo zabio za 64:58, s 3:13 do kraja, zatim je asistirao Jaki Lakoviču, a potom i sam zabio uz prekršaj i uspješno slobodno bacanje nakon kojeg su domaćini stigli na 68:65. Lakovič je spustio na dva razlike 11 sekundi prije kraja, ali je posao za Barcelonu s linije slobodnih bacanja završio Marcelinho Huertas.

Katalonce je do pete pobjede predvodio Erazem Lorbek s 14 poena, 12 je ubacio Juan Carlos Navarro, a deset uz pet skokova Pete Mickeal.

Kod Galatasarayja, koji je sada na omjeru 2-3, uz odličnog Andrića istaknuo se Joshua Shipp s devet koševa i šest skokova, ali nitko uz Andrića nije bio dvoznamenkast.

Montepaschi korak iz Barcelone

Montepaschi je stigao do omjera 4-1 nakon pobjede nad Asseco Prokomom 84:73. Poljaci su uspješno držali korak u prvom poluvremenu, ali je momčad iz Siene u trećoj dionici prelomila utakmicu odnijevši je s 33:20.

Talijane je predvodio Rimantas Kaukenas s 15 poena, šest asistencija i pet skokova. 14 koševa uz šest asistencija upisao je Bo McCalebb, a 11 poena dodao je David Moss.

Montepaschi je tako ostao druga momčad Skupine D iza prvoplasirane Barcelone. Prokom je posljednji s omjerom 0-5, a njihovo prvo ime bio je Donatas Motiejunas s 26 poena i devet skokova.