Realu +20 protiv Efesa

Ante Dubravac • četvrtak, 17.11.2011.

U sklopu petog kola skupine C košarkaške Eurolige u Madridu su se sastali Kraljevski klub i gostujući Anadolu Efes. Domaćini su došli do uvjerljive pobjede rezultatom 104:84.

Nakon odličnog starta u ovogodišnju Euroligu košarkaši Real Madrida doživjeli su dva poraza u nizu pa im je susret protiv Anadolu Efes odlično poslužio za vraćanje samopouzdanja.

Od samoga početka domaćini su krenuli vrlo autoritativno pa nakon nešto više od četiri minute igre imaju prednost 13:4 te prisiljavaju gostujućeg trenera da pozove minutu odmora. U nastavku prve četvrtine gosti malo podižu kvalitetu svoje igre pa se nakon deset minuta odlazi na predah rezultatom 24:18 za Real Madrid.

TOMIĆ vs BARAĆ

U dvoboju hrvatskih reprezentativaca uspješniji je bio Ante Tomić koji je za nešto više od 15 minuta provedenih na parketu postigao devet poena čemu je pridodao i šest skokova dok je Stanko Barać za osam i pol minuta upisao samo dva poena i tri skoka.

Drugu dionicu gosti otvaraju 4:0 nakon čega Stanko Barać postiže svoje jedine poene. Nakon što je Ersan Ilyasova pogodio dva slobodna bacanja Efes se približio na zaostatak od samo tri poena. Međutim domaćini vrlo brzo vraćaju prednost na 42:31 tri minute prije kraja druge četvrtine. Tricom Jayceea Carrolla u posljednjoj sekundi Kraljevskog kluba odlazi na odmor s velikih +14, 50:36.

Manje od dvije minute igre u trećoj četvrtini bilo je dovoljno Real Madridu da napravi novu seriju 7:0 te po prvi puta svoju prednost podignu na više od 20 poena razlike. U tim je trenucima otpor gostiju potpuno slomljen te je bilo samo pitanje s kolikom će razlikom domaćini slaviti.

U posljednjih deset minuta ušlo se s vodstvom Real Madrida 81:62, ali gosti koriste potpuno opuštanje domaćina pa šest minuta prije kraja utakmice smanjuju na 81:71, a ubrzo dolaze i na samo -7. Međutim domaćini serijom 5:0 uspjevaju odbiti napad Efesa i ipak mirno privode utakmicu kraju za konačnih 104:84.

Prvo ime u pobjedničkoj momčadi bio je Carroll s 19 poena dok su Anadolu Efes predvodili Duško Savanović i Ermal Koqo s po 15 poena. U idućem kolu Real Madrid će opet u svojoj dvorani igrati protiv Belgacom Spiroua dok će Anadolu Efes dočekati Partizan.

• Obrisan korisnik18.11.2011. u 10:26
    ajde odjebite,bar je od svih stranica Sportnet.hr korektan i sigurno ne kasni izvještaj jer ste vi Srbi u pitanju..ko da se ceo svet vrti oko vas
  • Obrisan korisnik18.11.2011. u 10:12
    Da je izgubio, vec bi bilo na naslovnici, ovako ipak nije zanimljivo ...
  • Obrisan korisnik18.11.2011. u 00:49
    1 Maccabi Electra 5 4 1 388 368 +20 9 2 Real Madrid 5 3 2 450 406 +44 8 3 Armani Jeans Milano 5 3 2 371 370 +1 8 4 Partizan mt:s 5 2 3 375 383 -8 7 kasni izvjestaj za Partizan, jer redakcija jos ne moze da se pomiri sa tim da je Partizan na kraju dobio.. A vec im je upisala poraz..pihh