Zelina jesenski prvak

Ante Dubravac • ponedjeljak, 21.11.2011.

U pretposljednjem kolu jesenskog dijela Treće HNL Zapad Zelina je kiksala na domaćem terenu protiv Opatije, ali je unatoč tom osigurala prvo mjesto prije odlaska na zimsku stanku.

Pobjedom protiv Opatije nogometaši Zeline željeli su se oprostiti od svojih navijača, ali unatoč odličnom prvom poluvremenu gosti su se u nastavku oporavili i došli do zasluženoga boda. Zelina u vodstvo dolazi u desetoj minuti preko Josipa Maroševića, a na 2:0 povisuje Vedran Mesec u 36. minuti. U drugom poluvremenu potpuno drugačija situacija na terenu pa gosti za samo deset minuta zabijaju dva gola. Strijelci su bili Dario Mance i Niko Vlatković, a zanimljivo je spomenuti da su oba igrača ušla u 46. minuti.

Do minimalnih, ali vrlo vrijednih pobjeda koje ih održavaju u vrhu došli su Novalja i Vrapče. Novalja je na svom terenu slavila protiv Nehaja pogotkom Zorana Gagića u 63. minuti, a u posljednjim trenucima drugi žuti, isključujući crveni karton zarađuje Goran Bosilovski. Trećeplasirano Vrapče do nova tri boda došlo je protiv gostiju iz Poreča. Pogodak vrijedan tri boda djelo je Anđelka Cigrovskog u 20. minuti.

Najefikasniji susret vidjeli su gledatelji u Dugom Selu gdje je istoimeni domaćin s 4:2 pobijedio Grobničan. Gosti u vodstvo 1:0 dolaze u 21. minuti preko Marka Miculinića, a to je ujedno bio i rezultat s kojim se otišlo na odmor. U nastavak domaćini ulaze puno odlučnije i za samo 17 minuta hat-trickom Emanuela Benkovića dolaze do sigurne prednosti od 3:1. Na 4:1 povisuje Sergej Jakirović, a konačnih 4:2 postavlja Stjepan Jukić koji uspješno realizira najstrožu kaznu u 90. minuti.

Vrbovec je sve probleme sa Segestom riješio u prvih 45 minuta nakon kojih je imao uvjerljivu prednost od 3:0. Već u trećoj minuti Matija Dimović zabija za 1:0, a prednost udvostručuje Igor Gusak u 21. minuti. Odlično prvo poluvrijeme zaključuje Tihomir Bradić. Konačnu potvrdu slavlja donosi Tomislav Borovčak u posljednjim trenucima susreta.

Od ostalih rezultata treba izdvojiti minimalne gostujuće pobjede Dubrave u Rovinju te Vinodola protiv posljednjeplasirane Crikvenice.