"Sedmica" Brodosplita, proboj Vrgorca

Josip Tolić • utorak, 22.11.2011.

U devetom kolu Prve hrvatske malonogometne lige gosti su bili jednako uspješni kao domaćini, zabilježivši tri pobjede. Najefikasnija uopće ovoga kola bila je ona lidera Brodosplita u Labinu (0:7), a zamjena pozicija dogodila se na drugom i trećem mjestu jer je Solin poražen od Uspinjače, a Vrgorac slavio kod Murtera.

Vodeća momčad lige Brodosplit povećala je razliku pred prvim pratiteljem na četiri boda zahvaljujući kiksu Solina kod Uspinjače, koja je goste ispratila s čak osam golova u mreži. Nakon 14 minuta bilo je već 4:0, a na predah se otišlo s jednim golom prednosti manje zahvaljujući Subotiću. Do kraja utakmice Zagrepčani su postigli još četiri gola, od kojih je tri postigao Vedran Matošević, postavši tako prvo ime susreta, a ukupno se četiri puta upisivao u listu strijelaca.

Brodosplit je u Labinu nastavio seriju odličnih rezultata i "utrpao" sedam pogodaka Potpićanu, koji je ostao na nuli. Poslije 13. minute na semaforu je stajalo 0:3, a u nastavku su Splićani poentirali četiri puta. S po dva gola istaknuli su se Ivica Osibov i Tihomir Novak.

12. Murter 6

Nešto manje uvjerljivo, ali također s važnom gostujućom pobjedom, kući je otišla ekipa Nacionala koja je Osijek V.B.K. nadvisila s 3:0 i tako nastavila uspon na ljestvici. Pereira i Šestić zabijali su u prvom, a Donald Suvajac u drugom poluvremenu.

Poraz Solina, osim Brodosplitu, pogodovao je i Vrgorcu koji je slavljem na Murteru rezultatom 6:3 izbio na drugo mjesto. Gosti su se držali u prvih pet minuta, a onda su Vrgorčani do predaha stvorili prednost od 5:2, koja je u nastavku samo potvrđena. Najefikasniji dvojac na utakmici bili su Dražen Čavar i Denis Mijatović, oba s po dva gola u domaćoj mreži.

Domaću pobjedu ostvario je Kijevo na svom parketu protiv Novog Marofa, i to u drugom dijelu, nakon što su gosti poslije prvih 20 minuta imali prednost zahvaljujući golu Petrića. U drugom dijelu na listi strijelaca izmjenjivali su se Babić i Palavra i okrenuli rezultat u uvjerljivih 5:1, a potonji je postigao hat-trick.

Domaćim trobodom osladili su se i Mejaši nadvisivši OVB s visokih 8:2 i tako pobjegli iz zone ispadanja. Nakon prvih 20 minuta domaća prednost iznosila je četiri razlike, a tračak nade početkom nastavka vraćaju Penava i Dragičević, no domaći rade novu seriju 4:0 i odvode susret u mirne vode. Kod Splićana Dean Banić bio je prvo ime s tri gola, a prvi pratitelj bio mu je suigrač Bajrušović s pogotkom manje.