Igrači Raštana napadnuti na Korčuli?

Vedran Filipović • utorak, 22.11.2011.

Neretvanac je iskoristio posrtaje Raštana i Primorca iz Stobreča te zauzeo prvo mjesto 3. HNL Jug nakon 16. kola.

Raštane su poražene na Korčuli od Zmaja iz Blata u utakmici koja je imala i svoj, nažalost vrlo ružan, uvod. Naime, prilikom dolaska gostujućih igrača zbio se incident u kojemu je lakše ozljede zadobilo nekoliko igrača Raštana, zbog čega je i početak susreta kasnio 15 minuta. "Ispred svlačionica čekala nas je skupina igrača Zmaja i redara koji su fizički nasrnuli na naše igrače uz psovke i prijetnje da neće izvući živu glavu s Korčule. Ipak smo pristali igrati budući da nismo imali adekvatnu zaštitu, a od bodova smo se unaprijed oprostili", kazao je pomoćni trener Raštana Elvis Katuša novinaru Sportskih novosti.

Treba reći da je policija stigla te napravila obavijesni razgovor. Ukoliko se iskaz Katuše pokaže istinitim, bit će to zaista crni vikend hrvatskog nogometa s potpisom Karlovčana i Korčulana. Pobjednički pogodak za domaće Zmajeve postigao je Brazilac Rafael u 51. minuti.

Stobrečani su nastavili svoj loš niz i u Čilipima kod Konavljanina te su kompromitirali svoju dobru poziciju na kojoj su se nalazili pred četiri do pet kola. Domaće je u vodstvo doveo Njire u 56. minuti da bi Tiago Rodrigues potvrdio tri boda svojim zgoditkom šest minuta kasnije.

Poraze vodećeg dvojca u potpunosti je iskoristio Neretvanac koji je Kaštel Sućurcem protutnjao s dva pogotka te zauzeo vrh tablice. Lešić je zatresao domaću mrežu u 59. minuti, a neizvjesnost je trajala sve do posljednjih minuta kada je Babić zabio za 2:0 gostiju.

Dinara je u Knin minimalno nadvisila Neretvu, a domaći junak zove se Dražen Bagarić. Spomenuti napadač je matirao Tunjića u sedmoj minuti susreta te donio vrijedna tri boda Dinari.

Minimalno slavlje svojih ljubimaca vidjelo je i oko 250 gledatelja u Unešiću gdje je Zagora pobijedila Val 2:1. Đuras je probio led u 32. minuti, a Slugan u 49. dao gol za 2:0. Ipak, gosti se vraćaju u susret preko Branka Čubrila u 71. minuti, no do drugog pogotka nisu stigli.

Posljednjeplasirani Zmaj iz Makarske doživio je novi poraz, ovoga puta bolja je bila momčad GOŠK-a s 1:0. Jedini pogodak na susretu djelo je Ante Kovačića u 39. minuti.

Uskoci su slavodobitno promarširali Pločama iz kojih su odnijeli tri boda. Poveli su u 25. minuti preko Turića, no samo četiri minute poslije izjednačio je Dabić iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca. Luka Aničić svojim golom u 74. minuti donosi slavlje Uskoku protiv Jadrana.

Primorac iz Biograda s 2:0 pobijedio je momčad Velebita.