Ante Dubravac • srijeda, 23.11.2011.

Utakmicama petog kola nastavljeno je natjecanje u skupini E Lige prvaka. Valencia je očekivano došla do novih bodova protiv Genka, dok je Bayer s 2:1 bio bolji od Chelsea.

Skupina E

Bayer Leverkusen - Chelsea 2:1
(Derdiyok 73', Friedrich 90+1/ Drogba 48')

Vezane vijesti

Nakon što su u prošlom kolu odigrali samo 1:1 na gostovanju kod Genka nogometaši Chelseaja poraženi su na novom gostovanju.

U vrlo izjednačenom početku susreta najbolju priliku imali su domaćini u 33. minuti kada je nakon kornera s desne strane u skoku najviši Michael Ballack, ali njegov udarac zaustavlja vratnica. U 38. minuti velika prilika za goste. Drogba je odlično utrčao iza leđa domaće obrane, zaobišao i vratara, ali mu nije ostalo dovoljno snage i koncentracije za završni udarac.

Gosti u vodstvo dolaze u 49. minuti kada Drogba prihvaća jednu loptu, oslobađa se svoga čuvara i neobranjivo pogađa donji desni kut vratara Lena. Samo dvije minute nakon što je ušao u igru umjesto Kadleca Derdiyok glavom završava lijepu akciju domaćina i izjednačava na 1:1. Veliko slavlje domaćinima i potpuni preokret donosi Manuel Friedrich pogotkom nakon kornera u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Valencia - Genk 7:0
(Jonas 10', Soldado 13', 36', 39', Hernandez 68', Aduriz 70', Costa 81')

Valencia je na svome terenu dočekala Genk i očekivano došla do pobjede koja je ostavlja u borbi za jedno od mjesta koje znače nastavak natjecanja u Ligi prvaka.

Od samoga početka domaćini su krenuli odlučno da što prije dođu do prednosti što i uspijevaju u desetoj minuti kada odličan centaršut s desne strane koristi Jonas koji zabija za 1:0. Samo tri minute kasnije Soldado bježi gostujućoj obrani i smireno pogađa za 2:0.

U 36. minuti već je 3:0. Soldado ponovo izmiče pažnji gostujućih stopera i zabija za 3:0. Nove tri minute igre bile su dovoljne Soldadu da postigne i svoj treći pogodak za uvjerljivu prednost Valencije od 4:0 s kojom se otišlo i na odmor.

Potpuna dominacija Valencije nastavljena je i u drugom poluvremenu, a okrunjena je u 68. minuti kada s ruba šesnaesterca za 5:0 zabija Pablo Hernandez. Međutim ni tu nije bio kraj gostujućim mukama jer već u idućem napadu Aduriz povisuje na velikih 6:0. Konačnih 7:0 u 81. minuti postavlja Tino Costa.

• Mihalj24.11.2011. u 12:19
    kaj će nam brazilac po 20 milja, imamo kovačića. neću plakati za sammirom i badeljom, ko ne želi igrati za dinamo aj bok. osobito me razočarao badelj, domaći dečko i čim su mu se zavrtili neki milijuni počeo se vuć po terenu. a chelsea je preloš, čudi me kak villas boas još nije dobio nogu
    Mihalj
  • Obrisan korisnik24.11.2011. u 08:45
    A dobro Dinamo nije izg 11-0 ko Barca :) Šalu na stranu... Znate kako se kaže dok ide ide,a dok neće neće gol, sta se dešava s Chelseaom igraju za *ura* -.- jucer igrao x2 i naravno pao mi listic za 2000 kn a pogodio 12 parova -.- xD A dinamo nemore igrat u europi ak primi 3 gola u 9 min... Ako... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.11.2011. u 02:17
    hihihia toliko je bilo komentara di se spominja taj Genk kao nekakav pozitivan primjer :Dkad ono 7:0hahahai to od valencie, ne reala!!! :Dmomčad reala koja je jučer istrčala vridi 215 milijuna eura, dok valencia sa svih svojih 23 igrača vridi 165.. tako da neke usporedbe tipa druga momčad reala baš... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.11.2011. u 00:42
    ne znam jeli se 6:2 za dinamo moze nazvati podvigom s obzirmo na to da real nije igrao s prvom momcadi, a i svakako su mogli bolje, ali mislim da ih je onaj gol na pocetku ipak sokirao. da su mrezu ocuvali u prvih 10-15 min, siguran sam da bi im rezultat bio puno bolji, iako mozda tada ne bi uspili... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.11.2011. u 00:18
    ajmo valencija uzmi taj bod pa cemo pozdravit chelsea iz lp,a oni ce se pozdravit sa villas-boason...:P