Vodeni sportovi

Jadran u Crnici do Final foura Kupa

Iz Crnice:Ivana Jurica • srijeda, 23.11.2011.

Splitski Jadran u šibenskoj je Crnici pobjedom nad domaćim vaterpolistima izborio nastup na Final fouru hrvatskog Kupa koji će se 11. i 12. prosinca igrati u Zadru. Splićani su, predvođeni šesterostrukim strijelcem Ivanom Rabadanom, slavili s 14:9 u utakmici u kojoj su prednost imali od početka.

Šibenik – Jadran 9:14 (3:4, 3:4, 1:4, 2:2)

Četvrtfinale Kupa Hrvatske
Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 100

Šibenik: Jukić (3 obrane), Santini 1, Erak 1, Belamarić, Antić, Lindhout 2, Vlahović 2, Bašić, Petković, Sabioni 3, Seferović, Španja, Sučić (2 obrane), Šarić, trener: Mate Zeljak.

Vezane vijesti

Jadran: Kačić (7 obrana), Peričić, Vukić, Letica 1, Gluhaić, Lisica, Ivanković, Bautović, Vegar 2, Rabadan 6, Banovac 3, Visković 2, Vlaić, Divković, trener: Mirsad Zajmović.

Peterci: Šibenik 0/1, Jadran -
Isključenja: Šibenik 4/8, Jadran 5/6
Suci: Mladen Rak (Dubrovnik) i Albert Brala (Rijeka)

Rabadan je iz polukontre prvi naciljao Jukićevu mrežu. Vrlo brzo uzvratio je domaći kapetan Vlahović nakon asistencije Santinija. Ponovno je vodstvo bilo na strani gostiju poslije udarca Banovca, pogodila je lopta stativu, ali se onda od leđa vratara Jukića ipak odbila u mrežu. Novi gol Rabadana Jadranu donosi dva gola prednosti (1:3), Sabioni i Erak domaćine vraćaju u egal, ali na kraju četvrtine Zajmovićeva momčad ima gol prednosti, opet je strijelac bio Rabadan.

Vegar je odmah na početku druge četvrtine pogodio za 3:5. Santini s igračem više smanjuje na 4:5, a čim je Jukić (u 12. minuti) zaustavio prvi šut Splićana, na drugoj je strani došlo do izjednačenja – strijelac Vlahović. Jadran uzvraća s dva uzastopna gola, Visković i Letica ponovno vraćaju na plus dva (5:7). Lindhout smanjuje na 6:7, a konačnih 6:8 na kraju prvog poluvremena postavlja Rabadan.

Previše lako domaći su vaterpolisti primali golove, a nastavilo se to i u drugom poluvremenu. Drugi gol Nizozemca Lindhouta vratio je Šibenik na minus jedan, ali vrlo brzo za plus dva pogađa Banovac. Nakon što domaćini nisu realizirali napad u kojem su imali dva igrača više, a zatim i peterac, susret je praktički bio odlučen. Do kraja treće četvrtine prednost je narasla na plus pet.

Početkom zadnje dionice igre Sabioni smanjuje na 8:12, a odmah potom postiže i sljedeći gol za svoju momčad. Na gol Šibenika umjesto Jukića stao je Sučić koji je tek krajem utakmice primio dva gola, strijelci su bili Banovac i Rabadan za konačnih 9:14.

Kod domaćina tri je gola postigao Bruno Sabioni, dok je kod gostiju, uz Rabadana koji je postigao šest golova, najefikasniji s tri gola bio Banovac.