Vodeni sportovi

Jug na Primorje, Mladost na Jadran

Vedran Filipović • srijeda, 23.11.2011.

Osim u nogometu, četvrtfinale Hrvatskog kupa igralo se i u vaterpolu, a uz splitski Jadran sudionici Final Foura su hrvatski predstavnici u Ligi prvaka.

Primorje je suvereno doplivalo do završnice kupa koja će se igrati u zadru. Tek stotinjak metara dalje od nogometnog stadiona Kantrida, Primorjaši su u drugoj četvrtini ubacili u brzinu ili dvije više te nakon 2:2 napravili seriju 5:0 i prelomili utakmicu.

Ni treću četvrtinu nisu skidali nogu s papučice gasa pa su Mornari u posljednjih osam minuta ušli s ogromnim zaostatkom od devet poena. Treba reći da za goste nisu nastupili Mario Oreb i Srđan Antonijević, no i s njima Primorje bi sasvim sigurno pobijedilo Splićane, no možda s nešto manjim rezultatom od, danas konačnih, 20:9.

Vezane vijesti

Trupe Zorana Roje su u posljednje dvije utakmice postigle čak 45 golova, a tek se treba vratiti ponajbolji igrač Daniel Varga, no sasvim je sigurno da se odlična riječka momčad napokon uigrala. Denes Varga postigao je četiri gola, tri su dodali Paškvalin, Šetka i Garcia. Kod gostiju raspoložen je bio Čagalj s četiri pogotka. Riječane u subotu očekuje gostovanje u Ligi prvaka kod Olympiakosa.

Jug je u Splitu igrao protiv POŠK-a kojeg je svladao samo sa 7:6. Razloge ovako maloj razlici treba potražiti u činjenici da je Fatović odmarao Dobuda i Vićana, no POŠK je vrlo dobro držao protiv favoriziranih Gospara.

Žapci su na Savi uvjerljivo svladali Medveščak s 14:8 te ostvarili plasman u Zadar.

Polufinalni turnir igra se u Zadru 10. i 11. prosinca, Primorje će igrati s Jugom, a Mladost s Jadranom.