MAXtv Prva liga, 16. kolo, 27.11.2011, 15:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 2.000
Suci: Igor Križarić, Borut Križarić (oba Čakovec), Siniša Premužaj (Varaždin)
Inter-Zaprešić
0:0(0:0) Dinamo
Dinamo

Inter s desetoricom zadržao Dinamo

Ante Zovko • nedjelja, 27.11.2011.

Zaprešićki Inter treća je momčad koja je ove sezone uspjela osvojiti barem jedan bod protiv Dinama. Žuti su na domaćem terenu uspjeli otupiti "oštricu" Dinamove igre i uzeti bod u utakmici bez golova.

Bernard Gulić
60'
8
Ante Budimir
80'
17
Hrvoje Jančetić
84'
Ilija Lončarević
11
(do 46')
55
(do 79')
Krunoslav Jurčić

U dosta sadržajnoj utakmici i jedni i drugi imali su svoje prilike, a najveću je propustio Dinamo početkom drugog poluvremena. Prvak je imao i jedanaesterac te igrača više, ali danas je bio potpuno bezidejan.

Dinamo otvara susret dobrim udarcima Fatosa Beqiraja u prvoj, kad se spetljao u situaciji "jedan na jedan" i, šestoj minuti, kad je uputio prvi udarac u okvir gola. Nakon njega pokušavaju i Luis Ibanez te Mateo Kovačić. Međutim, nije dugo Žutima trebalo da se trgnu.

Ivan Kelava morao je intervenirati u 18. minuti zbog udarca glavom Filipa Šćrbeca, ali ionako je bilo dosuđeno zaleđe. Domaći su "pravu" šansu propustili u 30. kad je kapetan Tomislav Šarić driblingom prevario Domagoja Vidu i natjerao Kelavu na još jednu sjajnu reakciju, a prije toga Arber Abilaliaj iz slobodnog udarca je poslao loptu pred stative.

Inter se jako dobro postavio, napadači Dinama nakon samog početka bili su praktički odsječeni od ostatka momčadi. Drugi dio bolje otvaraju Zaprešićani. Šarić je pucao s nekih 12 metara, a onda Dinamo iznenada dobiva veliku priliku za vodstvo.

U 55. minuti Mehmed Alispahić ubacuje iz slobodnog udarca, u gužvi Milan Badelj pogađa stativu, a nakon toga Hrvoje Plazanić rukom zaustavlja loptu na gol-liniji. Zbog toga je dobio drugi žuti karton, a Alispahić priliku da s bijele točke dovede Modre u vodstvo. No, Santini sjajno brani udarac Dinamova veznjaka.

Dinamo ni s igračem više ne uspijeva povezati dodavanja koja bi urodila makar izglednom prilikom, a ni iz prekida nisu Modri nisu bili ništa opasniji. Sjajno postavljena domaća momčad dobro je remetila kreativnu snagu Dinamovog veznog reda, a napadači su bili gotovo potpuno neopasni.

• Obrisan korisnik28.11.2011. u 12:18
    Daj ne lupaj gluposti. Jel Split "skinuo gaće", pa su dobili po tamburi kad su se plavi glumci malo razbudili (kaj im se u Zaprešiću očito nije dalo). Na stranu Kruno i njegova (ne)stručnost, ali Dinamo je po svemu toliko jači od Intera da je dovoljno da igrači sami izaberu ko će igrat, uzet loptu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik28.11.2011. u 08:05
    Sto znaci da je ubrzavo izmjene koliko god je to bilo moguce,pa cak i dodavao lopte igracima kada bi izasle izvan igre kako bi bilo vise vremena da dinamo zabije taj gol. Volio bih pogledati snimku utakmice i brunu marica također vidjeti kako grize nokte pored aut linije od nervoze hoce li njegov... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik28.11.2011. u 00:28
    LOL Bruno Marić je danas bio četvrti sudac :D
  • Obrisan korisnik27.11.2011. u 23:49
    Bravo Inter, da je vise ovakvih klubova koji neskidaju gace kada im dolaze Dinamo i Hajduk liga bi bila za prste polizati Samo me sada strah da nevidim Brunu Marica kao glavnog arbitra u Vinkovcima jer ipak, nemoze MAmic dopustiit da mu igrackica od kluba 3x rezultatski kiksa, stoga ce morati... [više na forumu]