Mutu riješio Genou, Palermo Viole

Vedran Filipović • nedjelja, 27.11.2011.

Inter je sretno i spretno slavio u Sieni pogotkom pričuve Castaignosa u 89. minuti, Palermo i Cesena osvojili su pun plijen kod kuće dok su Cagliari i Bologna odigrali remi na Sant'Elliji u sklopu 13. kola talijanske nogometne lige.

Nerazzurri su na Artemio Franchiju istrčali bez Maicona, Jonathana, Sneijdera, Chivua i Forlana, pa Ranieri nije imao previše dvojbi oko početne postave. Bolje su gosti krenuli, no obrana Siene zatvarala je sve prilaze Brkićevom golu. Udarci Záratea i Stankovića nisu bili opasni, kao i onaj Brienze koji je otišao preko vrata Julia Cesara.

Najbolju priliku prvog dijela imao je Emmanuele Calaio koji se izborio za loptu između dva Interova stopera, no poslao ju je nekoliko centimetara pored vratnice. Gostujući trener već je na poluvremenu u svlačionici ostavio Alvareza i Záratea te ubacio Obija i Castaignosa, no dvostruka izmjena nije donijela nikakvu korist. Naprotiv, domaći Bianconeri mnogo su bolje otvorili drugi dio.

Larrondo i Calaio opasno su prijetili Interovom čuvaru mreže koji je uspio otkloniti sve udarce koji su išli u okvir njega gola. Gosti iz Milana probudili su se oko 60. minute, pokušali su Stanković i Nagatomo, ali prolaza nije bilo. Milito je ušao desetak minuta prije kraja umjesto Cambiassa, a odličnu priliku imao je Thiago Motta iz slobodnog udarca, no Brkić je paradom spasio svoju mrežu. Barem nakratko...

No, u posljednjoj minuti prije sudačke nadoknade brazilski je veznjak asistirao Nizozemcu Lucu Castaignosu koji je vješto izbjegao zaleđe te matirao domaćeg vratara za veliku i važnu pobjedu Intera, no teško je reći da je bila zaslužena. S druge strane, ovo je drugo uzastopno slavlje koje su Interu donijeli igrači s klupe.

Cesena je pogotkom Adriana Mutua s bijele točke svladala Genou. Domaći su bili bolji protivnik u prvom dijelu, no rumunjski napadač i Malonga nisu bili uspješni. Genovezi su počeli igrati nakon pola sata, ali Palacio i Veloso nisu namjestili nišanske sprave.

Ipak, u 70. minuti domaći su došli do vodstva. Jedanaesterac je skrivio Emiliano Moretti, a realizirao ga je Adrian Mutu.

Nekoliko trenutaka kasnije Rizzoli je pokazao crveni karton Ravagliji, no Mutu je svojim drugim pogotkom odagnao muke domaćim navijačima.

Jedan bljesak Fabrizija Miccolija bio je dovoljan Palermu da svlada Viole iz Firence. Gostujući trener Delio Rossi dobio je veliki pljesak na Renzo Barberi, a njegova je Fiorentina pritiskala domaćine na samom početku, no udarci Vargasa i Cercija nisu pronašli put do mreže.

Ipak, poveli su domaćini u 20. minuti. Iličić je asistirao Miccoliju koji lako vara Boruca za 1:0. U drugom dijelu Fiorentina je bila blizu gola kada je Natali u 70. pogodio prečku, a mreže se zatresla na drugoj strani. Slovenski reprezentativac Josip Iličić zabio je za 2:0 te umirio gosta koji do kraja nije uspio zaprijetiti Benussiju.

Cagliari i Bologna podijelili su bodove, a golovi su pali u posljednjih 15 minuta susreta. Iskusni golgeter Marco di Vaio doveo je goste u prednost u 75., no šest minuta kasnije Conti je izjednačio iz kaznenog udarca.