Maj Gašparac • nedjelja, 27.11.2011.

Večeras su odigrane posljednje tri utakmice 15. kola francuskog prvenstva. Najviše pažnje privlačio je derbi u kojemu je Marseille uvjerljivo svladao PSG, a sigurni su bili i nogometaši Lyona koji su se lagano obračunali s Auxerreom.

U derbiju 15. kola nogometaši Marseillea pred svojim navijačima uvjerljivo su svladali Paris Saint Germain rezultatom 3:0. Zahvaljujući takvom ishodu Parižani su pali na drugo mjesto na ljestvici, dok je Marseille deveti.

Obrana Parižana popustila je u devetoj minuti. Tada je nakon centaršuta Cesara Azpilicuete najviši u skoku bio Loic Remy i doveo domaćine u vodstvo. Do kraja poluvremena prilike za Marseille imali su Lucho Gonzalez i Azpilicueta, no rezultat se nije mijenjao.

Domaćini su ušli odlučno i u drugo poluvrijeme. Zaprijetili su Gonzalez i Stéphane Mbia, no mreža gostiju nije se tresla do 65. minute. Tada je Morgan Amalfitano lijepim udarcem udvostručio vodstvo Marseillea.

Do kraja susreta Parižani se nisu uspjeli oporaviti, a igrači Marseillea postigli su i treći pogodak. Amalfitano je ovaj put bio asistent Andreu Ayewu koji je poentirao za konačnih 3:0 u 84. minuti.

Lyon je na gostovanju kod Auxerrea slavio s uvjerljivih 3:0, a utakmicu je obilježila izvrsna igra argentinskog napadača Lisandra Lopeza koji je bio dvostruki strijelac. 28-godišnjak je doveo svoju momčad u vodstvo u 20. minuti kada je poentirao nakon centaršuta Michela Bastosa.

Isti dvojac zaslužan je i za drugi pogodak gostiju. U 68. minuti Bastos je asistirao Lopezu koji je postigao svoj drugi zgoditak. Dvostruki asistent Bastos u listu strijelaca se upisao dvije minute prije kraja susreta kada je pogodio za konačnih 3:0. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za momčad Lyona.

Momčad Lorienta na svojem travnjaku je svladala Nicu rezultatom 1:0. Gosti su tokom prvog dijela bili bliže pogotku, no nisu bili uspješni u realizaciji svojih prilika. Odlučujući zgoditak domaćini su postigli u 63. minuti. Branič Nice Larrys Mabiala srušio je tada u kaznenom prostoru Gillesa Sunua, a najstrožu kaznu uspješno je realizirao Arnold Mvuemba.

• Obrisan korisnik28.11.2011. u 10:36
    konačno jedna veliak tekma OM-a ove sezone! ajde, stisnite do kraja, da izborimo barem ligu prvaka!
  • Obrisan korisnik28.11.2011. u 07:49
    Deschamps je uništio onog smješnog trenera PSG-a..
  • Obrisan korisnik28.11.2011. u 03:50
    lyon polaze maksimirski ispit s vrlo dobrim...
  • Obrisan korisnik28.11.2011. u 01:09
    reka san nikidan kako ce nakon poraza od nancyja doc jos i ovaj,ponajprije zafaljujuc treneru ovaj psg i uz sve milijune nece napravit nista... neka dovedu ancellotija ili koga ko ima auotoritet pa mozda nekin cudon i budu prvaci nakon 18 god.
  • Obrisan korisnik28.11.2011. u 00:53
    Ne mogu milijuni odmah promijeniti gubitnički mentalitet Parižana. Ali bolji trener to može. :)