Ostali sportovi

Šibensko slavlje u dalmatinskom derbiju

Ante Jukić • ponedjeljak, 28.11.2011.

Sve do ovog vikenda Šibenik je bio jedina momčad bez pobjede u 1.A ligi odbojkaša, no nakon osmog kola i to se promijenilo. Promijenilo se, pak, nije raspoloženje u Zadru, s obzirom da tamošnji prvoligaš nikako ne uspijeva pronaći izlaz iz "crne rupe".

Sve je upućivalo na to da će Zadar protiv Daruvara prekinuti seriju poraza, no gosti su imali druge planove. Nakon što su izgubili prva dva seta, Daruvarčani su skupili glave i krenuli u preokret kojeg su zaključili 15:10 slavljem u petom setu. Posrnulim Zadranima ovo je bio već šesti uzastopni poraz.

I dok su njihovi susjedi parket ponovno napustili pognutih glava, Šibenčani su minulog vikenda proslavili svoju prvu pobjedu u sezoni. Momčad iz Krešimirovog grada s 3:2 je slavila u dalmatinskom derbiju protiv Splita, u kojem su gledatelji vidjeli puno preokreta. Splićani su dobili prvi set, gosti su potom osvajanjem naredna dva stigli na prag pobjede, no domaćini su uspjeli uzeti četvrtu dionicu i produžiti neizvjesnost. Ipak, u odlučujućem petom setu ponovno su bolji bili Šibenčani, koji su tako konačno maknuli "paučinu" iz rubrike pobjede.

Peti set odlučio je u osmom kolu i dvoboj između Karlovca i Siska. I ovdje su, baš kao što je to bio slučaj u Zadru i Splitu, slavili gosti, što je donekle bilo i za očekivati, s obzirom da Sisak na tablici puno bolje kotira od Karlovčana.

Poker gostujućih pobjeda zaokružila je osječka Mursa PAN uvjerljivim slavljem u Varaždinu, koji je ovim porazom ponovno pao na posljednju poziciju na ljestvici. U preostala dva odigrana susreta osmog kola, sigurne domaće pobjede upisali su Rijeka i Opatija.

Dvoboj između Rovinja i Centrometala je odgođen.