Koprivnica lagano do novog slavlja

Bojan Meštrović • ponedjeljak, 28.11.2011.

Preko vikenda je odigrano 15. kolo Treće HNL Sjever, a puno uspješnije bile su gostujuće ekipe. U jedinom domaćem slavlju, Croatia je svladala Podravinu rezultatom 2:1.

Nedelišće je na Gradskom stadionu u Križevcima osvojilo bod. Prvo poluvrijeme završilo je bez golova, ali gosti u nastavku poveli golom Treska u 68. minuti. Križevci su ipak uspjeli izjednačiti pogotkom Ćorića iz jedanaesterca tri minute prije kraja susreta.

Četvrtoplasirana Mladost iz Ždralova u derbiju kola u subotu je ugostila trećeplasirani Bjelovar. Odigrana je tvrda utakmica koja je završila bez golova, a ovakvim rezultatom obje ekipe dodatno su povećale zaostatak za vodećim dvojcem.

Druga Mladost, ona iz Preloga, doživjela je poraz od Podravca, koji ju je time prestigao na ljestvici. U prvom poluvremenu Mladost je dvaput stizala prednost gostiju, te se na odmor otišlo rezultatom 2:2. Ipak, u nastavku gosti postižu još dva gola i osvajaju tri boda. Milan Manojlović bio je dvostruki strijelac za Podravac.

Čakovec je u subotu na domaćem terenu neočekivano poražen od Graničara. Domaćini su poveli u 34. minuti, ali nakon toga gosti postižu tri uzastopna gola. Na kraju utakmice Čakovec je ublažio poraz na 2:3. Dva gola za Graničar postigao je Paveli.

U susretu posljednjeg i prvog na tablici viđeno je pet golova. Nažalost za Polet iz Pribislaveca, svih pet golova završilo je u njihovoj mreži. Koprivnica je do poluvremena zabila tri gola, a u nastavku su dodali još dva. Ovim slavljem Koprivnica je zadržala tri boda prednosti nad drugoplasiranom Slatinom.

A upravo Slatina u nedjelju je upisala gostujuće slavlje protiv Nedeljanca. Susret su riješili već u prvom poluvremenu golovima Prlića i Ciglara, dok u nastavku nije bilo golova. Nakon 15 kola Slatina je skupila 36 bodova, tri više od trećeplasiranog Bjelovara.

Croatia je u Grabovnici upisala jedinu pobjedu domaćina u ovom kolu. Rezultatom 2:1 slavili su protiv Podravine. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom minimalnim vodstvom Croatie, ali Vuković u 53. minuti izjednačuje. Jedanaest minuta kasnije, Ivica Blaga postiže gol i donosi tri boda svojoj ekipi.

Papuk i Ivančica odigrali su vrlo zanimljivu utakmicu. Domaćini su golom Kelave iz 16. minute vodili veći dio utakmice. Ipak, Petar Kocijan, igrač koji je ušao u nastavku, u posljednjih 15 minuta postiže dva gola i postavlja konačnih 1:2.