Neretvanac minimalno slavio

Vedran Filipović • utorak, 29.11.2011.

Momčadi s vrha bile su uspješne u 17. kolu 3. HNL Jug, a Primorac iz Stobreča nastavio je nisku svojih loših rezultata domaćim remijem protiv Velebita...

Novi lider Neretvanac sačuvao je vrh ljestvice minimalnom pobjedom nad GOŠK-om, a jedini pogodak na susretu djelo je Frane Jerkovića koji je na dodavanje Mihaljevića matirao gostujućeg vratara i zadržao Opuzence na čelu poretka.

Raštane su bile uvjerljive protiv Jadrana iz Ploča, a zanimljivo je da su gosti poveli nakon deset minuta igre preko Matage. Tokić je pred kraj poluvremena izjednačio na 1:1, no kanonada je krenula u nastavku. Za vodstvo domaćih pobrinuo se Goran Burčul u 66. da bi sve dileme oko pobjednika riješio Tičak dvije minute poslije. Burčul je svoj hat trick kompletirao u 79. te 85. i zadržao Raštane na korak do lidera.

Primorac iz Stobreča na pomoćnom je travnjaku Poljuda drugi put zaredom kiksao, ovoga puta Velebit nosi vrijedan bod. Vujević je doveo goste u vodstvo s bijele točke, no konačan rezultat postavlja Bradarić u 80. minuti.

Niti drugi Primorac, onaj iz Biograda, nije bio mnogo uspješniji pred svojim navijačima. Blaćani su vodili 0:2 pogocima Bačića i Prizmića u drugom dijelu, no Moravčić je svojim golovima iz lijepih akcija ostavio barem bod na igralištu Kazimir i Silvijo.

Petardu su vidjeli i gledatelji u Makarskom, domaći Zmaj nije ostavio Zagori ni promil šanse. Darko Tomaš zabio je tri gola već do 52. minute, nešto kasnije priključio mu se Matešan, a trostruki strijelac svojim je još jednim golom dao nadu domaćim navijačima da će se ubrzo maknuti s dna ljestvice.

Pet golova palo je i u Metkoviću, no ravnopravnije su se rasporedili. Gostujući Omiš poveo je preko Muslima već nakon tri minute igre, a Kozina u 57. zabija za 1:1. Milinković i Bubalo postižu dva pogotka u samo četiri minute, a novi pogodak Muslima samo je smanjio konačan rezultat u korist Neretve.

Do nove pobjede došao je i Val u Kaštel Starom protiv Dinare. U 39. je zabio Branko Čubrilo, a u 50. Čavka. Tri minute kasnije Matijaš je riješio pitanje pobjednika, tek je Bagarić stigao smanjiti prednost šest minute prije isteka susreta.

Jedan pogodak bio je dovoljan Jadranu iz Kaštel Sućurca da odnese pun plijen iz Klisa. Kapitanović je već nakon pet minute igre odlučio gdje će tri boda.

Hrvace su svladale Konavljanina, a pogoci su djelo Jadrijevića u 11. minuti te Zolote u 87.