Andrić izgubio u Rusiji

Dino Brumec • četvrtak, 01.12.2011.

U Rusiji je odigrana utakmica skupine D Eurolige između Uniksa iz Kazana i turskog Galatasaraya. Iako su Turci nešto bolje otvorili utakmicu, Rusi su u nastavku utakmice, a posebice u drugom poluvremenu, uspjeli posložiti redove i upisati važnu pobjedu. Lukša Andrić je nastupio u utakmici, ali je zbog pet osobnih grešaka većinu utakmice odgledao s klupe.

Utakmicu su nešto bolje otvorili gosti koji su koševima Songalie došli do prednosti 10:6. Ubrzo je ta prednost i povećana pa je sredinom prve četvrtine rezultat glasio 9:17. Domaćini su se ubrzo pribrali i malo prije kraja prve četvrtine Pašutinovom tricom stigli na samo koš zaostatka (19:20). Na kraju je prva četvrtina završila vodstvom Turaka 23:21.

Veći dio druge četvrtine igralo se koš na koš i nijedna momčad nije se uspijevala odvojiti na izraženiju razliku. Greer je u tom periodu utakmice vukao Uniks (osam poena u drugoj četvrtini), a obje su ekipe u cijeloj drugoj dionici postigle ukupno samo 25 koševa. U svlačionice se otišlo minimalnim vodstvom domaćina 35:34.

U drugo su poluvrijeme mnogo bolje ušli domaći košarkaši. Domercant, Veremeenko i posebno Lyday vrlo su brzo doveli svoju momčad u osjetnije vodstvo. Nakon nešto više od pet minuta igre u drugom dijelu semafor je pokazivao rezultat 47:39, a istu prednost Uniks je imao na kraju treće dionice, samo što su obje ekipe postigle još po deset koševa. Uniks je u trećoj četvrtini postigao 22 poena, a zanimljivo je da su sve koševe postigla trojica igrača spomenuta na početku ovog odlomka.

U posljednjoj su četvrtini domaći košarkaši održavali ovu prednost i na kraju upisali važnu pobjedu. Na koncu utakmice rezultat je glasio 72:61. Domaćine su do pobjede vodili Lyday sa 17 poena, Domercant koji je postigao 13 koševa, Veremeenko s 11 poena i sedam skokova i Greer s 12 ubačaja, tri skoka i četiri asistencije. Jedini dvoznamenkasti kod gostujuće momčadi bio je Laković koji je postigao 12 poena, a imao je još i tri skoka te dva dodavanja. Lukša Andrić je za 11 minuta na parketu postigao šest poena i uhvatio dvije lopte.