Još jedna pobjeda Barcelone

Dino Brumec • četvrtak, 01.12.2011.

U posljednjoj utakmici skupine D Eurolige Barcelona je ostvarila vrlo visoku pobjedu nad Prokomom. Iako su se Poljaci dobro držali u prvoj četvrtini, košarkaši Barcelone u preostale su tri dionice ubacili u višu brzinu i tako ostvarili još jednu pobjedu kojom ostaju na stopostotnom učinku.

U prvoj četvrtini igralo se koš na koš i nijedna momčad nije se uspjela odvojiti. U tom periodu Poljaci su uspijevali parirati razvikanijim i kvalitetnijim gostima, a minutu prije kraja četvrtine čak su uspjeli i povesti 13:12. Bilo je to jedino vodstvo domaćina na utakmici.

Prva četvrtina završila je 14:14, a nakon toga utakmica je išla u samo jednom smjeru – onom koji je odgovarao Barceloni. Drugu dionicu Španjolci su dobili 22:12 i time Poljacima dali do znanja da ih ne čeka baš ugodna večer. U prve dvije četvrtine najviše se kod gostiju istaknuo Lorbek s osam koševa uz stopostotan šut (4/4). Na odmor se otišlo s vodstvom Barcelone 36:26.

Treća četvrtina u potpunosti je pripala Barceloni. Španjolci su pokazali razliku u kvaliteti i u toj dionici postigli su 23 koševa, dok su domaćinima dopustili samo četiri poena. Na predah prije posljednje četvrtine otišlo se rezultatom 30:59. U posljednjih deset minuta Barcelona je održala visoku prednost i na kraju slavila 76:45.

Najučinkovitiji kod Barcelone bili su Sada sa 17 poena i Lorbek s 15 koševa (šut 6/7), a slovenski je košarkaš tome pridodao i osam skokova. Perović je zabio deset koševa i ostvario tri skoka. Kod domaćina jedini dvoznamenkasti bio je Seweryn koji je postigao deset koševa.