Montepaschi pobijedio u Ljubljani

Simon Maljevac • četvrtak, 01.12.2011.

Utakmica grupe D između Union Olimpije i Montepaschi Siene protekla je u izjednačenoj igri, a u posljednje tri minute Montepaschi dokazuje da je iskusnija momčad i odnosi pobjedu iz Ljubljane.

Obje ekipe prije utakmice našle su se velikim problemima. Union Olimpija je u dosadašnjih šest utakmica Eurolige upisala samo jednu pobjedu, a u posljednje vrijeme našla se i u financijskim problemima, dok je na drugoj strani Montepaschi prije ove utakmice ostao bez ozlijeđenih Kaukenasa (na duže vrijeme) i Lavrinovića.

Montepaschi je otvorio utakmicu tricom McCalebba, ali u tom napadu se makedonski branič ozlijedio, no to nije spriječilo Talijane da dođu do vodstva 10:0 nakon dvije minute igre. Domaćini su prve poene postigli tek nakon tri minute igre, no ipak su se pred kraj prve četvrtine boljom obranom približili gostima i prvu dionicu Montepaschi je završio sa šest poena prednosti (21:15).

McCalebb se na početku druge četvrtine vraća u igru, ali Union Olimpija serijom 10:2 dolazi do prvog vodstva 25:23, a u 16. minuti nakon koša Varde i do +4 (30:26). Montepaschi je bolje odigrao završnicu prvog poluvremena i zahvaljujući raspoloženim Mossu i Rakočeviću na veliki odmor otišao s četiri poena prednosti (37:33).

Početak drugog poluvremena pripao je gostima, koji u 26. minuti nakon pogođene trice Mossa bježe na +7 (50:43). Thompson uspješnim akcijama vraća Union Olimpiju u igru, tako da Montepaschi na posljednji odmor odlazi s vodstvom 53:49.

Bučni navijači u dvorani Stožice prvi put se dižu na noge u 32. minuti, kada domaća momčad izjednačuje na 53:53, a Green u sljedećem napadu Olimpiji donosi prvo vodstvo u drugom poluvremenu. Iskusni McCalebb vraća Montepaschi tri minute prije kraja ponovo u vodstvo i u posljednje dvije minute gosti ulaze s četiri poena prednosti.

Olimpija je pokušala preokrenuti rezultat sa dalekometnim pokušajima, ali Varda i Markota neprecizni su, tako da Montepaschi uspješnim slobodnim bacanjima na kraju slavi pobjedu rezultatom 63:57.

Najefikasniji pojedinci u redovima Montepaschija bili su McCaleb sa 16 poena te Rakočević s 14 poena i šest skokova, dok je kod Union Olimpije Woodside postigao 11 poena, a hrvatski reprezentativac Damir Markota upisao je deset poena i čak 15 skokova.