Vedran Babić • petak, 02.12.2011.

U prvoj utakmici 19. kola ukrajinske Premier lige Šahtar je s 5:0 porazio Arsenal iz Kijeva i tako, barem tijekom ovog vikenda, preuzeo vodeće mjesto u ligi. Svoj obol u visokoj pobjedi dao je i hrvatski dvojac...

Hrvatski reprezentativac je započeo, ali i dovršio posao Šahtara u dvoboju protiv kijevskog Arsenala.

Kapetan Darijo Srna doveo je domaćina u vodstvo u 13. minuti prekrasnim volejem nakon kornera, a u 29. gosti su ostali s igračem manje i znatno olakšali posao Šahtaru. Odmah minutu kasnije je Costa povisio na 2:0.

U drugom dijelu Kijevljani su primili još tri pogotka, od kojih je onaj treći bio djelo Eduarda da Silve. Dudu je u igru ušao u 60. minuti umjesto Adriana, a u strijelce se upisao u 76.

Na ligaškoj ljestvici Šahtar je preuzeo vodeću poziciju s dva boda više od kijevskog Dynama, koji u ponedjeljak ugošćuje Metalurg Doneck.

Pogodak Srne:

• Obrisan korisnik06.12.2011. u 12:55
    kakva golčina...kad bi zabio takav jedan na Euru i onda da ga još proglase za najbolji gol prevenstva :D:D
  • Obrisan korisnik04.12.2011. u 18:58
    kako iskusno gleda u kameru kao nekom se smije na klupi..
  • Obrisan korisnik03.12.2011. u 20:35