Splićani izgubili lidersku poziciju

Branko Barić • ponedjeljak, 05.12.2011.

U 12. kolu rukometne Premjer lige nismo vidjeli niti jednu utakmicu s neizvjesnom završnicom, ali smo zato dočekali novu smjenu na samom vrhu tablice. Split je ostao bez bodova na teškom gostovanju u Karlovcu, što su Siščani iskoristili kako bi uvjerljivom pobjedom ponovno preuzeli lidersku poziciju. U derbiju začelja Varteks je potpuno nadigrao svoje susjede i stare sportske rivale, te tako stigao do svoje tek druge pobjede u prvenstvu...

Siscia - Spačva 35:28

12. kolo još u srijedu otvorili su Siscia i Spačva, a pozicije tih dviju momčadi na prvenstvenoj ljestvici sugerirale su kako bi to mogao biti iznimno zanimljiv, kvalitetan i neizvjestan dvoboj. Ništa od toga na koncu se nije obistinilo, budući da je na terenu uglavnom postojala samo jedna momčad, koja je bez previše napora ubilježila nove bodove i ponovno zasjela na čelo premijerligaškog poretka. U kojem pravcu će se razvijati susret bilo je jasno već u šestoj minuti kada je na semaforu svijetlilo 5:1 za domaće, a tijekom susreta njihova prednost dolazila je i na dvoznamenkaste vrijednosti, zbog čega si je trener Siščana Ražić mogao priuštiti pružanje veće minutaže igračima koji inače manje igraju.

Prvi strijelac susreta bio je Nuić sa sedam pogodaka, dok je u redovima Vinkovčana najefikasniji bio Didić s pet.

Karlovac - Split 24:21

Rukometaši Splita nisu uspjeli doći do bodova na gostovanju u Karlovcu koji bi ih održali na vrhu prvenstvene tablice. Karlovčani su potpuno zasluženo slavili u susretu u kojem su od prve do posljednje sekunde bili korak ispred protivnika. Na krilima Batinića nakon 15 minuta igre imaju 4:2, no ponajprije zahvaljujući Batinoviću gosti u 18. minuti dolaze do prvog i posljednjeg poravnanja rezultata na utakmici (5:5). Uslijedila je 6:0 serija domaćih, koji se do kraja više nisu osvrtali iza sebe.

U konačnih 24:21 Batinić je ugradio sedam pogodaka, od čega dva s crte sedam metara, dok je pet golova postigao Kozina. Na drugoj strani najviše pogodaka, njih čak devet, zabio je Batinović, od čega su četiri bila iz sedmeraca.

Zamet - Buzet 21:27

Još jedan derbi gornjeg dijela ljestvice u ovom kolu odigran je u Rijeci, gdje je Zamet dočekao Buzećane. Nakon pogotka Lončarića u devetoj minuti za 3:2 domaćini su posljednji put u susretu uživali u vodstvu, jer preostali dio susreta u potpunosti je pripao momčadi iz Istre. Već u prvom poluvremenu Buzet je u nekoliko navrata otišao na pet pogodaka razlike, a kada je Ljubotina sa svoja dva gola u 50. minuti povećao na velikih sedam razlike (16:23), bilo je izvjesno kako bodovi odlaze na drugu stranu Učke.

Prvo ime kod pobjednika bio je vratar Badurina sa 16 obrana, dok je Vrkljan bio najefikasniji sa šest pogodaka. Sakić je s osam pogodaka prednjačio kod domaćih, ali ostatak njegove momčadi nije bio na toj razini.

Kaštela Adriachem - Dubrava 34:25

Većih uzbuđenja nije bilo niti u susretu Kaštele i Dubrave. Gosti su držali priključak tek prvo poluvrijeme, kada čak i vode s 14:13, no drugih 30 minuta pretvorilo se u jednosmjernu ulicu. U prvih osam minuta po povratku iz svlačionica domaći rade seriju od čak 7:0 i praktički rješavaju pitanje pobjednika. Do kraja su stečenu prednost rutinski sačuvali i do svog devetog boda stigli rezultatom 34:25.

Prvo ime susreta bio je Nenadić s osam pogodaka, dok zagrebačkoj momčadi nije pomoglo niti 18 obrana vratara Totića.

Međimurje - Varteks Di Caprio 25:35

S velikim zanimanjem iščekivali smo derbi začelja, s obzirom da se ovog puta ujedno radilo i o derbiju susjeda i starih poznanika. Međutim, i u ovom susretu izostala je bilo kakva rezultatska neizvjesnost, budući da su se Čakovčani pokazali kao nedostojan protivnik i za ove sezone prilično neuvjerljive Varaždince. Ključnim se u ovom susretu pokazao period igre od 11. do 18. minute kada Varteks sa 6:6 bježi na 6:12, od čega se domaćini više nisu oporavili. Najefikasniji igrač susreta bio je Svetec koji je postigao čak 12 pogodaka (četiri iz sedmeraca), dok su kod Međimuraca Varga i Škrobar zabili po četiri.