Ostali sportovi

Dva poraza Rovinja

Ante Jukić • ponedjeljak, 05.12.2011.

Odbojkaši Rovinja bili su sve do minulog vikenda neporaženi u 1.A ligi, no onda su u razmaku od samo 24 sata dvaput potpisali kapitulaciju.

Prvi poraz Rovinj je upisao u subotu u Daruvaru, u susretu devetog kola. Bila je to vrlo čudna utakmica - gosti su uvjerljivo dobili prva dva seta, no onda su neshvatljivo stali i dopustili veliki preokret, koji je okrunjen s gotovo nevjerojatnih 15:3 Daruvara u odlučujućem petom setu.

Umorni, ali vjerojatno i šokirani ovakvim raspletom u Daruvaru, Istrani su dan kasnije, u zaostalom dvoboju sedmog kola, bili poprilično lagan plijen Sisku. Domaća momčad slavila je s maksimalnih 3:0, zaokruživši tako svoj savršen vikend. Siščani su u subotu, naime, u redovnoj utakmici devetog kola uvjerljivo nadvisili Split.

Maksimalne pobjede u devetom kolu ostvarili su još Mursa PAN (protiv Zadra) i Vukovar, koji je u svojoj dvorani svladao fenjeraša iz Varaždina. Centrometal je kao domaćin s 3:1 pobijedio Karlovac, dok su gostujuće pobjede proslavili igrači Rijeke i Opatije. Riječani su u Zagrebu s 3:1 bili bolji od istoimenog domaćina, a Opatija je u Šibeniku nadoknadila 0:2 i u konačnosti slavila s 15:11 u petom setu.