Vodeni sportovi

Superiorna Mladost pobjednik Kupa

Tea Lokas • nedjelja, 11.12.2011.

Zadar je u nedjeljno popodne svjedočio potopu aktualnog prvaka Hrvatske od strane zagrebačke Mladosti, koja je nadmoćnom pobjedom u finalu obranila prošlogodišnju titulu pobjednika Kupa...

Mladost - Jug CO 15:7 (4:3, 5:2, 4:2, 2:0)

Zadar,
Finale Kupa Hrvatske

Mladost: Pavić, Radu 4, I. Milaković, Letica 2, Pavičević, Gagulić, Udovičić 2, K. Milaković 2, Bebić, Perić, Hinić 1, Mallarach 2, L. Bukić, Vukičević 2. Trener: Kobeščak

Vezane vijesti

Jug CO: Vićan, Vranješ, Sutić, Janović 1, Joković 1, Pavlović, Marković 3, Bušlje, Karač, Dobud 1, Macan, Obradović 1, Perčinić, Goreta. Trener: Fatović

Igrač više: Mladost 6/11, Jug 6/16
Peterci: Mladost 1/1, Jug 0
Suci: Štampalija i Franulović

Prva četvrtina započela je vrlo dinamično, gol za golom sve do pred kraj prvih osam minuta kada dolazi do laganog zatišja na obje strane. Za početak je zabio Jug, i to Pavo Marković, dovevši svoju momčad do prvog vodstva. Izjednačio je Žabac Radu, a Gospari povisili na 2:1. Hvatali su se tako do 3:3, kada Mladost po prvi put na utakmici ne realizira napad.

Tada je došlo do nešto sporije igre uz par promašaja, ali nedugo nakon Zagrepčani dolaze do svog prvog vodstva u utakmici preko Vukičevića (4:3).

Nakon prve četvrtine ostalo je zapisano 4:3 u korist Mladosti, no u sljedećih osam minuta događa se pravi potop Juga. Iako su se u startu pokušavali održati na minus dva i tri, Jugaši do velikog odmora padaju na 9:5. Pogodili su samo Dobud i Marković, dok su s druge strane Vićana torpedirali redom Radu, Mallarach, Udovičić i Vukičević. Izvrsni Pavić i greda presudili su Jugašima za kraj prvog poluvremena.

Loša realizacija Dubrovčana nastavlja se i u trećem dijelu susreta, a prednost Mladosti doseže i pet pogodaka. Za 11:6 se po četvrti put u strijelce upisuje Radu. Joković je prvijencem smanjio na 11:7, a Vićan šestom obranom još malo zadržao zagrebački napad.

Uspješna strategija Mladosti dobiva epilog pogocima mladog Milakovića i školskim prosljeđivanjem lopte Hinića iza leđa Jugove hobotnice (13:7). Prije posljednjih osam minuta pobjeda Mladosti činila se neminovnom.

To se ubrzo pokazalo točnim i sa završnim "pečatom" Milakovića i Letice, ova je utakmica okončana zasluženim slavljeničkim skokovima vaterpolista Mladosti.

• Obrisan korisnik12.12.2011. u 13:25
    chomli1981 - bio sam i ja u tom kafiću. igrači su popili po jednu pivu i pogledali utakmicu, moraju se i oni malo opustiti nakon onako naporne utakmice. uostalom samo su tri ostala nakon poluvremena, a ostali su pošli tada leć. zbog toga sigurno nisu izgubili. čestitke mladostašima
  • Obrisan korisnik11.12.2011. u 17:57
    Drago mi je da mladost i ove godine ima ozbiljnu ekipu. Čestitam na kupu
  • Obrisan korisnik11.12.2011. u 17:51
    Da nisam sinoć vidia igrače juga kako piju u kafiću i gledaju el classico dan prije finala i meni bi bia nevjerovatan rezultat!
  • Obrisan korisnik11.12.2011. u 17:49
    Bravo Mladost! Nisam ocekival ni pobjedu a kamoli ovakav potop!