Ostali sportovi

Sisak se "iščupao" u Opatiji

Ante Jukić • ponedjeljak, 12.12.2011.

Derbi susret desetog kola 1. A lige odbojkaša odigran je u Opatiji. Gosti iz Siska dvaput su u ovom dvoboju bili u rezultatskom zaostatku, no na kraju su ipak proslavili devetu prvenstvenu pobjedu. Od ostalih rezultata, vrijedi izdvojiti pomalo iznenađujuću pobjedu Splita protiv Centrometala.

Vrlo blizu su minulog vikenda odbojkaši Siska bili drugom prvenstvenom porazu. Favorizirani gosti u Opatiji su naišli na odličan otpor domaćina, koji je skupo prodao svoju kožu. Opatija je vodila s 1:0 i 2:1 u setovima, da bi Siščani potom još malo podignuli razinu svoje igre i s 25:23 u četvrtom, te 15:12 u petom setu stigli do konačnog slavlja.

Ono što se nije dogodilo u Opatiji, dogodilo se u Splitu. Niz od pet uzastopnih pobjeda Centrometala nasuprot tri vezana poraza domaćina jasno je dao do znanja tko je favorit u ovom dvoboju, a nakon što su gosti relativno lako osvojili uvodna dva seta, ionako male šanse Splićana postale su još manje. Međutim, domaćini su odbili potpisati kapitulaciju, za što su nagrađeni velikim preokretom koji je zaključen s konačnih 15:12 u petom setu.

U preostalim utakmicama ovog kola nije bilo toliko uzbuđenja kao u opatijskom i splitskom dvoboju. Varaždin je s 3:1 na svom parketu slavio protiv Zagreba, Mursa PAN je istim rezultatom u slavonskom derbiju nadvisila Vukovar, a 3:1 pobjede upisali su još Rijeka (kod kuće protiv Šibenika) i Daruvar, koji je u Karlovcu bio bolji od istoimenog domaćina.

Uvjerljivih 3:0 upisao je Rovinj u Zadru, čime su Zadrani i dalje ostali na samo jednoj pobjedi ove sezone. Rovinj je jučer odradio i zaostalu utakmicu šestog kola, u kojoj je bez većih problema pobijedio Šibenik. Poput svojih susjeda iz Zadra, i Šibenčani se nakon odigranih deset utakmica mogu pohvaliti samo jednom pobjedom.