Španjolci odradili kup obvezu

Mišo Gulić • utorak, 13.12.2011.

Između dva prvenstvena kola Španjolci su ovaj put ugurali i kolo kupa. Od iznenađenja vrijedi izdvojiti poraz Levantea na gostovanju kod Deportiva, pobjedu Sportinga kod Mallorce, kao i neodlučen rezultat Villarreala kod niželigaša Mirandisa kojeg su minute dijelile od pobjede.

Španjolci su u svoj inače prenatrpani kalendar ovaj utorak smjestili kup obračune, a ni ovaj put gledatelji nisu bili lišeni nekih iznenađenja, baš kako i infarktnih završnica.

Najuvjerljiviju pobjedu zabilježio je Real Sociedad protiv Granade, dok napete završnice nije bilo ni u srazu Deportiva i Levantea u kojem je domaćin izbacio prvoligaša te Almerije i Osasune gdje su gosti slavili.

Niželigaš Mirandis je iznenadio Mallorcu te do nekoliko minuta prije kraja držao vodstvo, ali onda su ipak popustili te dozvolili izjednačenje. Mreže se jedino nisu tresle u srazu Celte i Espanyola.

Uzbudljivo je bilo na utakmici Racing Santandera i Rayo Vallecana gdje susret prepun preokreta ipak završio sa slavljem domaće momčadi, a konačan rezultat je glasio 3:2.

Minimalne, 1:0, pobjede ostvarili su nogometaši Sportinga kod Mallorce, dok je Cordoba na domaćem travnjaku bila bolja od Betisa. Sevilla je na gostovanju, pogotkom Kanoutea, svladala San Roque.