Vodeni sportovi

Pobjede Pro Recca i Spartaka

Ivana Jurica • srijeda, 14.12.2011.

Četvrto kolo skupine D Eurolige nije donijelo nikakva iznenađenja. Pro Recco je još jednom pobijedio Jadran Herceg Novi, ovog puta u Crnoj Gori, bilo je 14:9. U drugom susretu skupine ruski Spartak s pet je golova razlike bio bolji od Marseillea – 15:10.

Prije 20-ak dana, u prošlom kolu, Pro Recco i Jadran Herceg Novi igrali su u Italiji. Slavili su tada domaćini s plus dva (10:8). Ovog puta, u novom susretu Tuckova je momčad poražena s nešto većom razlikom, s 14:9.

Već nakon prve četvrtine Talijani su imali prednost od dva gola, na poluvremenu prednost je iznosila plus tri (6:9). Nastavak nije ponudio nikakvu nadu domaćinima, Pro Recco je s 4:1 dobio treću četvrtinu i pitanje pobjednika bilo je i definitivno riješeno.

U drugom susretu skupine, ruski prvak Spartak iz Volgograda na svom je bazenu dočekao francuski Marseille. Slavili su Rusi s 15:10, nanijevši tako Francuzima i četvrti poraz u isto toliko odigranih utakmica. A pobjedom Rusi su preskočili na tablici i Jadran iz Herceg Novog i trenutno su na drugom mjestu na tablici.

U sljedećem kolu, koje se igra osmog siječnja, Jadran iz Herceg Novog dočekuje Spartak Volgograd, dok će Pro Recco u Italiji ugostiti Marseille.