Vodeni sportovi

Radić Primorju osigurao "broj 1"

Vedran Filipović • srijeda, 14.12.2011.

Vaterpolisti riječkog Primorja osigurali su prvo mjesto u skupini A vaterpolske Lige prvaka domaćom pobjedom 6:5 protiv Olympiakosa...

PRIMORJE EB - OLYMPIAKOS 6:5 (1:1, 3:1, 1:0, 1:3)

Liga prvaka, četvrto kolo

Primorje EB: Car, Buljubašić 1, Paškvalin, Krapić 1, De. Varga 1, Franković, Muslim 1, Jelača, Da. Varga 1, Tiškivski, Šetka, Garcia 1, Radić
Trener: Zoran Roje

Olympiakos: Deligiannis, Delakas 1, Mazis, Chatzikiriakakis 1, Fountolis, Dervisis, Blanis 1, Koljanin, Mourikis 1, Kolomvos 1, Katrouzanakis, Schizas, Floros
Trener: Evangelos Vlachos

Igrač više: Primorje EB 2/5, Olympiakos 5/6

Primorje je ostvarilo ono što se od njega očekivalo i bez pomoći dvojice iskusnih bekova, viroznih Baraća i Glavana. Riječani su "zacementirali" prvo mjesto u grupnoj fazi Lige prvaka te mirno mogu čekati protivnika u četvrtfinalu do kojeg će još odigrati susrete s Budvom i Vouliagmenijem.

Buljubašić je otvorio četvrtinu golom da bi s igračem više Chatzikyriakakis poravnao rezultat. Inače, u prvih su osam minuta igrači obje momčadi pokušavali zabiti gol dalekometnim pokušajima, a Zdravko Radić skinuo je i peterac Blanisu.

Ipak, do odmora su momci Zorana Roje poveli s 4:1 pogocima Daniela Varge, Muslima te Krapića, a Blanis je tek uspio smanjiti na 4:2.

Sredinom treće četvrtine činilo se da Bankari zapravo odrađuju ovu utakmicu budući da su izgledali vrlo sporo u napadu. Tako su jedini pogodak iskreirali braća Varga, Daniel je krasnom no look asistencijom pronašao Denesa koji je lako poentirao.

Gosti iz Pireja skoro su kaznili riječko opuštanje u posljednjih osam minuta. Kolomvos i Delakos primakli su Grke na samo pogodak zaostatka, no "ohladio" ih je Garcia svojim prvim zgoditkom na susretu. Mourikis je minutu prije kraja realizirao brojčanu prednost u bazenu, a Olympiacos je imao i posljednji napad kojim su mogli doći do remija, no crnogorski čuvar mreže s privremenom adresom u Rijeci bio je na visini zadatka.

• ALGHAZANTH14.12.2011. u 22:28
    Moglo je to i malo uvjerljivije ali svejedno sve čestitke Primorju za osvojeno 1. mjesto.