Ostali sportovi

Probudili se Zadrani

Ante Jukić • ponedjeljak, 19.12.2011.

Odbojkaši Zadra pobrinuli su se da ni 11. kolo 1.A lige ne prođe bez iznenađenja. Niz od osam uzastopnih poraza Zadrani su prekinuli na gostovanju u Vukovaru.

Nakon što su još tamo u drugom kolu pobijedili Šibenik, Zadrani su upisali osam vezanih poraza, tako da je bilo teško očekivati njihovu pobjedu u Vukovaru, protiv solidne domaće momčadi. Gosti su rezultatom 25:21 dobili prvi set, a onda je Vukovar relativno lagano osvojio naredna dva, i sve je upućivalo na to kako će pobjeda ostati kod kuće. Međutim, Zadrani su odbili potpisati kapitulaciju. Poslije velike i dramatične borbe osvojili su četvrti set (28:26), pa onda potom i peti, također na "razliku" (16:14), za prvu prvenstvenu pobjedu nakon dva mjeseca "posta".

U preostalim susretima 11. kola nije bilo toliko uzbuđenja. Mursa PAN je vodeću poziciju na ljestvici zadržala 3:1 pobjedom na gostovanju kod Zagreba, a ulogu favorita opravdao je i Sisak, koji je u derbiju kola s maksimalnih 3:0 nadjačao Rijeku. Istim rezultatom do domaćih su pobjeda stigli i Šibenik (bolji od Varaždina), Daruvar (protiv Splita) te Rovinj, iza kojeg je još jedan vikend s dvije odigrane utakmice.

Nakon što su u subotu u dvoboju 11. kola nadvisili Karlovac, Istrani su dan kasnije bili maksimalni i protiv Centrometala u odgođenoj utakmici osmog kola, što im je donijelo skok na drugu poziciju na ljestvici. Poraz od Rovinja značio je, pak, kraj crnog vikend za Centrometal, koji je u subotu poražen i od Opatije u redovitom susretu 11. kola. Gosti iz Opatije u Nedelišću su slavili rezultatom 3:1.