Regionalna liga, 11. kolo, 20.12.2011, 17:30 h
RK Zagreb 37:27(20:12) Sutjeska Nikšić
Sutjeska Nikšić

Uspješni oproštaj Zagrebaša od 2011.

iz Kutije šibica: Damir Žbulj, Zvonka Keliš • utorak, 20.12.2011.

Rukometaši Croatia osiguranje Zagreba odradili su i posljednji ovogodišnji susret. Odigrali su odgođeni susret 11. kola regionalne SEHA lige, uvjerljivo su svladali crnogorsku Sutjesku, a humanitarnom akcijom prikupljanja slatkiša razveselili su i mališane iz dječjih domova i bolnica u ovo predblagdansko vrijeme. Završilo je s uvjerljivih +10, bilo je 37:27.

CROATIA OSIGURANJE ZAGREB - SUTJESKA NIKŠIĆ 37:27 (20:12)

ZAGREB, Kutija šibica; Gledatelja: 300

Suci: Načevski / Nikolov

Croatia osiguranje Zagreb: Šego , Pešić ( 9 obrana) Ivić (8 obrana); Marić 2, Brozović 3, Kopljar 1, Matulić 4, Šprem 2, Šebetić 4, Gojun 5, Štrlek 5, Horvat 7, J. Valčić 2, Vukić 2, T. Valčić, Kaleb
Trener: Ivica Obrvan

Sutjeska: Jocović (5 obrana), Rajković (8 obrana), Bojanić: Rakočević 1, Blečić 1, Bulajić 1, Šekarić, Ašanin, Majić 1, Djodjić 3, Vučković 4, Nikitović, Trifunović 12, Blagojević 1, Nikolić, Čizmović 3
Trener: Božidar Mušikić

Sedmerci: CO Zagreb: 2/2 ; Sutjeska: 3 / 3

Isključenja: CO Zagreb: 4 min; Sutjeska: 2 min

CO Zagreb uvjerljivom i očekivanom pobjedom oprostio se od ove kalendarske godine. Nakon subotnjeg poraza kod Tatrana u Prešovu, igrači Ivice Obrvana zaigrali su od prve minute angažirano i borbeno, no, protiv slabijeg suparnika nisu niti imali previše problema stići do nove pobjede.

Obrvan nije u mogao računati na Špilera zbog ozljede, u zapisniku nije bilo niti Ivana Balića i Mađara Gala, koji su susret odgledali s tribina, a od prve minute na parketu su zaigrali Pešić na vratima, Horvat i Vukić na krilima, na crti je bio mladi Brozović, dok su na vanjskim pozicijama bila braća Valčić te Marko Kopljar.

Golovima Jose Valčića, nakon lijepog prodora te Horvata sa sedam metara CO Zagreb je poveo 2:0, a u tim početnim minutama prednost od dva pogotka držali su golovima Vukić i Horvat. Gosti su se dobro držali do devete, deset minute, kada je golom Blečića s krila bilo samo 5:4. No, tada Zagrebaši ubacuju u brzinu više, Horvat serijom golova pa i Brozović s crte provociraju protivničku minutu odmora, kod 10:4.

Sredinom poluvremena prednost domaćih rasla je iz minute u minutu, dobar posao radio je Pešić na vratima, dok su u napadu precizni bili mladi Šebetić i Brozović te je ubrzo razlika bila i +9 (15:6). U završnici prvih 30 minuta priliku je u napadu dobio i Gojun, iskoristio ju je s dva postignuta pogotka, a na odmor se otišlo s 20:12 za CO Zagreb.

U nastavku utakmice priliku su dobili i Štrlek, Matulić i Marino Marić, a na vratima je uspješnog Pešića, koji je u prvom poluvremenu skupio devet obrana, zamijenio mladi Filip Ivić.

Slatkiši za kalendar

Hvale vrijedna bila je danas i akcija Croatia osiguranje Zagreba i udruge Veseli djedovi Božićnjaci iz Zaprešića, kojom su se prikupljali slatkiši za mališane iz dječjih domova i bolnica. Svakom gledatelju koji je na utakmicu donio slatkiše, dobio je poklon, klupski kalendar za 2012. godinu. Sretni su bili i gledatelji, ali još će više radosti i veselja djeci donijeti slatki pokloni u ovo blagdansko vrijeme.

Bez obzira na isključenja Kopljara i Gojuna, prednost Zagrebaša je i dalje bila konstantno oko osam pogodaka, a u 45. minuti četvrtim pogotkom Šebetića, topovskom dijagonalom s desetak metara, prvi puta se domaći sastav odlijepio na deset golova viška. Nastavio je i Gojun s napadačkim učinkom, također četvrtim svojim pogotkom postavlja na 29:18, dok je kod gostiju jedino Trifunović bio posebno raspoložen, čime je Sutjesku spašavao rezultatske katastrofe.

Priliku je u završnih desetak minuta dobio i Kaleb, a bez puno muke i problema susret su Zagrebaši priveli kraju te se na kraju zasluženo proveselili nakon 37:27.

Najbolji strijelac domaćeg sastava bio je kapetan Horvat sa sedam postignutih pogodaka, Gojun i štrlek zabili su po pet, dok su Matulić i Šebetić četiri puta tresli protviničku mrežu. Pešić je u prvih 30 minuta obranio devet lopti, dok je Ivić u nastavku zaustavio osam protivničkih pokušaja.

Kod gostiju Trifunović je s 12 pogodaka bio najprecizniji, no, u ostatku ekipe istaknuo se samo Vučković s četiri postignuta gola.

• Obrisan korisnik20.12.2011. u 20:34
    golmani zagreba su odlicni pa iz tog proizlazi tako slaba iskoristenost sedmeraca sutjeske ;)
  • canastra20.12.2011. u 19:32