Pato pokvario debi Ancelottiju

Lovro Štrbinić • srijeda, 04.01.2012.

Tijekom zimskih priprema u Dubaiju prijateljski ogled odigrali su Milan i PSG. S minimalnih 1:0 slavili su Talijani, a pobjednički pogodak postigao je Alexandre Pato, igrač koje se povezuje upravo s pariškim klubom.

U razdoblju prvenstvenih stanki momčadi Milana i PSG-a odrađuju mini pripreme u Dubaiju te su tamo odradili i prijateljsku utakmicu. Alexandre Pato je iskoristio priliku za iskazivanje pred mogućim budućim poslodavcima, vratio se Gennaro Gattuso, a na klupi francuskog kluba debitirao je Carlo Ancelotti.

Samo četiri minute bile su potrebne Patu da se upiše u strijelce, nakon lijepe asistencije Zlatana Ibrahimovića. PSG je potom pritisnuo, ali bliže pogotku došao je Milan, točnije Antonio Nocerino, u 18. minuti. No, njegov udarac odsjeo je na okviru gola.

U drugi dio talijanski prvak je ušao s potpuno novom postavom, pa je prve minute nakon rujna upisao i Gennaro Gattuso. Podsjetimo, talijanskom veznjaku tada su dijagnosticirani problemi s okom koji su ga na dulje vrijeme udaljili s travnjaka.

Drugo poluvrijeme pripalo je PSG-u, ali igrači francuske momčadi nisu uspjeli "naplatiti" bolju igru u nastavku. Najbliže pogotku došao je Nene, no u dva navrata je odlične pokušaje Brazilca uspio obraniti Christian Abbiati, pa je na kraju ostalo 1:0 u korist Milana.