Žorić 12 poena u porazu Unicaje

Bojan Meštrović • subota, 07.01.2012.

Jedini subotnji susret ACB lige odigrale su momčadi Fuenlabrade i Unicaje, a domaćini su nakon tri uzastopna poraza večeras došli do pobjede rezultatom 80:78. Hrvatski predstavnici Luka Žorić i Hrvoje Perić odigrali su u porazu standardno dobro.

Uzbudljiv susret odigrale su Fuenlabrada i Unicaja. Utakmicu su bolje otvorili gosti (9:3), ali domaćini su se predvođeni Čehom Bartonom brzo vratili u utakmicu. Do poluvremena je Fuenlabrada kontrolirala utakmicu i na predah otišla s +4 (40:36).

Domaća ekipa prednost je održavala do 26. minute, ali tada Unicaja serijom 10-0 dolazi do vodstva (60:55). Ipak, igrači Fuenlabrade brzo su se oporavili od krize i ponovo preuzeli konce igre u svoje ruke. Četiri minute prije kraja domaćini su imali +7 (73:66), a u posljednju minutu ušli su sa +6 (78:72). Gosti su pametnom igrom uspjeli doći na samo jedan poen zaostatka, a imali su i posljednji napad koji im je mogao donijeti produžetak ili pobjedu. Rowland ipak nije uspio poentirati i završilo je rezultatom 80:78 za domaćine.

Već spomenuti Barton odigrao je nevjerojatnu utakmicu u kojoj je zabio 21 poen bez ijednog promašaja (2/2 za dva, 5/5 za tri). U redovima Unicaje najbolji je bio Joel Freeland (21 koš, deset sk), a solidno su odigrali i Luka Žorić s 12 poena i tri skoka te Hrvoje Perić koji je imao osam poena i pet skokova.