Maccabi nastavio pobjednički niz

Simon Maljevac • subota, 07.01.2012.

Nakon pobjede protiv Zlatoroga u četvrtak, Maccabi je u utakmici 14. kola ABA lige ugostio Krku. Gosti su prijetili do sredine treće četvrtine, no na kraju je Maccabi prema očekivanjima upisao novu sigurnu pobjedu 77:57.

Krka je u utakmicu protiv Maccabija ušla s trojicom novih igrača, a trener Aleksander Sekulić nije mogao računati na lakše ozlijeđenog centra Smiljana Pavića. Jure Lalić, Uroš Lučić i Ben Hansbrough stigli su u Novo Mesto umjesto Jimmyja Baxtera, Marka Đurkovića i Mustafe Abdul-Hamida, a u novom dresu su debitirali baš u Tel Avivu. Maccabi je u četvrtak u unaprijed odigranoj utakmici 15. kola ABA lige na domaćem parketu svladao Zlatorog 87:51, a sličan scenarij Izraelci su očekivali i protiv Krke.

Gosti su iskoristili loše otvaranje Maccabija i nekoliko promašaja Schortsanitisa, tako da su u petoj minuti poveli sa sedam poena prednosti (4:11). Domaćini su se nakon toga probudili, no zahvaljujući raspoloženom Laliću (devet poena u prvoj četvrtini) i trici Petrova u posljednjoj sekundi, Maccabi je nakon prvih deset minuta zaostajao za dva poena (15:17).

Krka je i drugu četvrtinu odlično otvorila i držala vodstvo do 14. minute, a onda Maccabi serijom 8:0 dolazi do +4 (26:22). Do kraja prvog poluvremena razigrali su se Mallet i Smith, koji su lako razbijali zonsku obranu gostiju, tako da su Izraelci do glavnog odmora povisili na 38:29.

Gosti su na početku drugog poluvremena smanjili na 42:36, no nakon toga Maccabi ubacuje u višu brzinu i u 27. minuti prvi put dolazi do +12 (48:36). Krka je imala u tim trenucima velike probleme u napadu, tako da su domaćini bez prevelikih problema zadržali prednost do kraja treće dionice.

Maccabi je prelomio utakmicu na početku posljednjeg dijela, kada se razigrao Schortsanitis, a Krka je nastavila gubiti lopte u napadu i tako omogućila domaćinima nekoliko lakih poena. Šest minuta prije kraja Maccabi je povisio na 60:43 i do kraja utakmice s nekoliko atraktivnih akcija zadržao prednost te slavio novu visoku pobjedu 77:57.

U redovima Maccabija najraspoloženiji su bili Mallet s 18 poena te Smith sa 14 poena i pet skokova, a kod Krke je odlično debitirao Lalić s 18 poena (7/7 za dva poena) i osam skokova.