Maccabi lako preko Zlatoroga

Simon Maljevac • petak, 06.01.2012.

U prvoj utakmici 14. kola ABA lige Hemofarm je na domaćem parketu poražen od Crvene zvezde 73:81, a u unaprijed odigranoj utakmici 15. kola Maccabi je na domaćem parketu visoko svladao Zlatorog 87:51.

Hemofarm je odlično otvorio susret protiv Crvene zvezde. Nakon prve četvrtine domaćini su pobjegli na +10 (23:13), a sredinom druge četvrtine vodili su i s 15 poena prednosti (31:16). Pred kraj prvog poluvremena gosti iz Beograda zahvaljujući trici Andreja Milutinovića opet dolaze na deset poena zaostatka.

Crvena zvezda je u trećoj četvrtini počela polako smanjivati zaostatak i približila se na 57:55, no domaćini koševima Mladena Jeremića i Marka Šutala ponovo bježe na +7. Posljednja četvrtina donijela je potpuni preokret. Zvezda je nakon serije 10:0 izjednačila na 67:67 i domaćini nisu više uspjeli doći do prednosti. Zahvaljujući Bojanu Popoviću, koji je u odlučujućim trenucima postigao dvije trice, Crvena zvezda je na kraju došla do zasluženog trijumfa.

Najbolji su kod pobjednika bili Petar Popović sa 16 poena, Bojan Popović sa 14 poena i Andreja Milutinović s deset poena, šest skokova i pet asistencija. Kod Hemofarma najraspoloženiji su bili Mladen Jeremić s 21 poenom i Boris Savović sa 17 poena, 13 skokova i 5 asistencija.

Trener Hemofarma Željko Lukajić je nakon susreta bio nezadovoljan suđenjem, a gostujući trener Svetislav Pešić zadovoljno je prokomentirao pobjedu svoje momčadi: "Ponosan sam što smo u drugom poluvremenu uspjeli preokrenuti utakmicu. Bilo je jako teško igrati protiv ekipe kao što je Hemofarm, a ključno je bilo što smo uspjeli s promjenom obrane zaustaviti Savovića u drugom poluvremenu."

Maccabi je prema očekivanjima lako svladao Zlatorog na domaćem parketu u Tel Avivu. Gosti su u šestoj minuti došli do sedam poena prednosti, no onda je Maccabi pojačao agresivnost i prvu četvrtinu zaključio s +4 (19:15). Do poluvremena prednost je narasla na +16, a u nakon treće četvrtine Maccabi je poveo s ogromnih 70:36. U posljednjih deset minuta Maccabi je održao visoku prednost i na kraju slavio 87:51.

Kod domaćina su najefikasniji bili David Blu sa 16 poena te Theo Papaloukas i Shawn James s 13 poena, dok je kod Zlatoroga jedini dvocifreni bio Alen Omić s deset poena, a Jure Škifić je upisao pet poena, te po tri skoka i asistencije.