Olimpiji "pivski" dvoboj

Bernard Jurišić • nedjelja, 08.01.2012.

Posljednjeplasirana momčad ABA lige Zlatorog Laško nije uspio iznenaditi Union Olimpiju u posljednjoj utakmici 14. kola. Iako su 39 minuta domaćini prijetili, zadnja minuta pripala je Ljubljančanima...

39 minuta košarkaši Zlatorog Laškog prijetili su iznenađenjem najtrofejnijoj slovenskoj momčadi. Čitav dotadašnji tijek susreta bio je izjednačen i djelovalo je da će jedna ili dvije lopte odlučiti pobjednika. Tako je i bilo.

Minutu i pol prije kraja Jure Škifić pogodio je oba slobodna bacanja za 61:61. No, utakmicu je na stranu Olimpije prelomio Finac Sasu Salin, koji je u posljednjoj minuti pogodio dvije trice j jedno slobodno bacanje za seriju koja je Ljubljančanima donijela prednost 61:68 i devetu pobjedu u 14 kola.

Salin je odličnom završnicom osigurao i titulu najboljeg strijelca pobjedničke momčadi (18 poena), Blažič je uz 17 poena imao i šest skokova. Kod Zlatoroga je najbolji bio Omić s 15 ubačaja i sedam skokova, odmah do njega Zadranin Jure Škifić s 11 poena i četiri skoka.