Cibona izgubila šestu u nizu

Iz Doma Dražena Petrovića:Ivor Krapac • subota, 07.01.2012.

Košarkaši Cibone pretrpjeli su poraz na domaćem parketu u 14. kolu ABA lige, sveukupno šesti u nizu u tri natjecanja. U subotu poslijepodne je u Domu Dražena Petrovića slavio Radnički iz Kragujevca, koji je Vukovima učinio gorčim povratak Jasmina Repeše na klupu...

Jasmin Repeša vratio se na Ciboninu klupu i u kratkom vremenu pokušao razbuditi Cibonu nakon razočaravajućeg završetka 2011. godine, ali bez obzira na iskustvo, Repeša nije imao čarobni štapić kojim bi u samo tjedan dana popravio sve što će trebati. U prvoj utakmici otkako ih je preuzeo bivši hrvatski izbornik, Cibosi su ponovno igrali "na refule", a sveukupno, nedovoljno dobro da bi uspjeli svladati Radnički, koji je na krilima američkog dvojca Simon - Scott i uz važnu ulogu Miljana Pavkovića u odlučujućim trenucima slavio s 87:81.

Cibonin početak nije bio dobar, gosti iz Kragujevca završili su prvu četvrtinu s 12 poena prednosti (27:15), no druga četvrtina donijela je smanjenje minusa, a drugo poluvrijeme i potpuni povratak, koji je domaćima oživio nadu. Ipak, vjera da će Vukovi dobiti porušena je između 36. i 38. minute, kada je Radnički serijom od 7:0, uz pet poena i asistenciju razigravača Pavkovića, otišao do sedam poena prednosti, sa 76:69 malo manje od dvije i pol minute do kraja. U završnici Cibosi više nisu stigli bliže od tri poena zaostatka.

Na otvaranju utakmice, Cibosi su bili slabi na oba kraja parketa, sa solidnim napadačkim učinkom Davora Kusa kao jedinom pozitivnom točkom, a tako su teško mogli očekivati bolji rezultat od 27:15 za goste iz Kragujevca, s koliko se otišlo na prvi dvominutni predah. Osobito loše je to izgledalo u zagrađivanju obrambenog skoka, u čemu je ponajprije zakazao Antwain Barbour, kraj kojega je Stefan Sinovec ugrabio nekoliko lopti, a uz glavnu napadačku ulogu Davida Simona, za kojega Cibona nije imala rješenje u reketu, Radnički je držao stvari pod svojom kontrolom.

Već u početnoj dionici Repeša je izrotirao jako puno igrača, no bolju reakciju uspio je dobiti tek u ranoj fazi druge četvrtine. Cibosi su zaigrali angažiranije u obrani, iako to i dalje nije izgledalo baš sjajno, ali pokazalo se dovoljnim za hvatanje rezultatskog priključka. Sa serijom poena kapetana Rozića, domaći su pet minuta do kraja prvog poluvremena stigli na samo -1, 32:31, a da u drugoj polovici četvrtine nije bilo nekoliko ishitrenih šuteva za tricu Khalida el-Amina koje je novi Amerikanac u dresu Vukova promašio, možda su domaći mogli stajati i bolje.

Ovako, Radnički je kapitalizirao tri dalekometna promašaja i jednu izgubljenu loptu El-Amina za privremeni odmak do sedam razlike (42:35), kada su ih u napadu povukli njihovi Amerikanci Simon i Michael Scott, a na poluvrijeme se otišlo s tek nešto manjom prednošću gostiju. Na velikom odmoru na semaforu je stajalo 42:37 za momčad Miroslava Nikolića, za koju je Simon, bez minute predaha u prvih 20 minuta, upisao 19 poena i sedam skokova.

Početak drugog poluvremena Ciboni je ubrzo donio potpuni povratak u igru. Predvođeni Damjanom Rudežom, prvo su se vratili u egal (44:44), a uz poene Rozića i El-Amina, u 25. minuti na semaforu je stajalo 50:46 za Repešinu momčad. Vukovi su tada stigli do svoje prve prednosti nakon ranih 3:2, ali to vodstvo nije trajalo dugo. S glavnom napadačkom ulogom Scotta i pomoći Simona, Kragujevčani su ponovno preuzeli rezultatsku kontrolu, najviše s tri razlike, dok se u završnih deset minuta ušlo sa 61:59 za Radnički.

Prije gostujuće serije koja je prelomila utakmicu, Nikolićeva momčad je tricom Scotta otišla do 64:59 rano u posljednjoj četvrtini, da bi Rudež sa šest poena u nizu, a Rozić s pogođenim jednim od dva slobodna bacanja osigurali novo preokret, za 66:64 za Cibonu sedam minuta do kraja. To vodstvo bilo je posljednje Cibonino u ovom susretu. Posljednji put su u egalu bili nakon Rozićeve trice za 69:69, a zatim je sve konce preuzeo Pavković, glavni čovjek u nizu od 7:0 s kojim je Radnički napravio presudni korak prema pobjedi.

Michael Scott bio je najefikasniji u gostujućoj momčadi, s 31 poenom i sedam skokova, dok je David Simon dodao 26 poena i devet skokova. Pavković se pridružio s 12 poena, pet asistencija i četiri skoka.

Cibonu je s 19 poena, po četiri skoka i asistencije vodio Davor Kus. Damjan Rudež dodao je 18 poena, Marin Rozić imao je 16 poena i sedam skokova, a Antwain Barbour 13 poena i pet skokova.

Poslije još jedne izgubljene utakmice i pada na polovični omjer pobjeda i poraza (7-7) nakon 14 kola, Cibose novi nastup čeka u utorak u Sloveniji. U 15. kolu će ih u Novom Mestu ugostiti Krka.

• pikepiletina08.01.2012. u 15:30
    tako je, balea. eno vam Lalić za primjer. u Ciboni nije bilo mjesta za njega, a u Tel Avivu je sinoć bio igrač utakmice. imao je valorizaciju 24. imam osjećaj da se u ovoj Ciboni ne zna ni ko pije, ni ko plaća. odnosno - zna se samo ko plaća.