Indisponirana Cedevita bez šanse u Podgorici

Branko Barić • subota, 07.01.2012.

Nakon poraza Cibone i Zagreba u 14. kolu regionalne ABA lige, košarkaši Cedevite zaokružili su loš početak kalendarske godine za hrvatske predstavnike u tom natjecanju. Budućnost u Podgorici nije pružila nikakve šanse indisponiranim Anzulovićevim trupama.

Koš Mire Bilana za 2:0 na samom otvaranju utakmice bilo je prvo i posljednje vodstvo Cedevite u ovom susretu. Uslijedila je 11:0 serija domaćih koju ni Dražen Anzulović nije uspio razbiti minutom odmora. Budućnost je u potpunosti preuzela kontrolu susreta te je više nije ispuštala do posljednjeg zvuka sirene.

Prva četvrtina okončana je rezultatom 23:13 za crnogorsku momčad, koja nastavlja u odličnom ritmu i nakon prvog intervala. Cedevitine muke s izrazito neefikasnom igrom u napadu se nastavljaju, a Smodišu i Owensu, jedinim donekle raspoloženim pojedincima, nitko se od suigrača ne priključuje. Na drugoj strani je Jermaine Anderson precizan izvan linije 6,75, te je uz odličnu obrambenu igru njegove momčadi najzaslužniji što Podgoričani na poluvremenu imaju ugodnih 39:25.

Što god da je Anzulović rekao svojim igračima u svlačionici u namjeri da ih "probudi", očito nije pomoglo. I u nastavku su izgledali jednako neuvjerljivo kao u prvih 20 minuta, što Budućnost očekivano koristi. Posljednje nade u povoljan ishod iščeznule su nakon zakucavanja Vladimira Mihailovića za 56:34 krajem treće četvrtine. Do kraja se Cedevita uspjela spustiti ispod 20 razlike, ali priliku za nekakav čudesni preokret nisu dobili.

U konačnih 81:64 domaćine je predvodio Mihailović s 13 poena (šut iz igre 5/6), dok su Anderson i Dubljević ubacili po 11. Chris Warren postigao je 14, a Owens poen manje za Cedevitu, koja s omjerom 11-3 ostaje na drugom mjestu na tablici ABA lige.

• Obrisan korisnik09.01.2012. u 09:41
    rizvić umjesto u olimpiju, u budućnost! ovime je budućnost definitivno po meni, napravila potez, kojim su si 'zacementirali' 4.mjesto i plasman na F4.
  • ALGHAZANTH08.01.2012. u 00:31
    Budućnost VOLI Cedevitu nakon ovako lagane pobjede.
    ALGHAZANTH
  • narada10807.01.2012. u 23:22
    Ustvarilo se ono sto sam rekao u studenom, tj. da je takva Buducnost ekipa za F 4, pog. nakon slobodnog pada Olimpije. Plus, nasuprot tablici u jeseni gdje je sve ispod 4. mjesta bilo manje vise bez veze, sad su tu ekipe u usponu kao Siroki i Radnicki. Tako da bude li Cedevita nudila vise takvih... [više na forumu]