Ekshibicija Pilepića i Ramljaka

Iz Širokog Brijega:Ivana Karačić • nedjelja, 08.01.2012.

Košarkaši Širokog WWina nastavili su seriju dobrih igara. Pobjedom nad Heliosom iz Domžala rezultatom 85:59 nastavili su sjajni niz protiv slovenskih momčadi s kojima sad imaju omjer 5-0. Utakmicu protiv Heliosa Širokobriježani su riješili već u prvoj četvrtini.

Najava Jakova Vladovića o čvrstom ulasku u utakmicu obistinila se. Domaći sastav protiv Heliosa zaigrao je granitnu obranu od prve minute. Gosti jednostavno nisu znali što činiti. Za prvih osam minuta igre upisali su samo četiri poena. Na drugoj strani domaćin je postigao 22 koša i velika prednost na kraju prve četvrtine (27:9) bila je samo odraz stanja na parketu. Točnim šutom Ivana Ramljaka za tri poena u 11. minuti, te s pet vezanih poena Frana Pilepića u idućoj minuti, Široki je otišao do prednosti od 37:11.

Gosti su tek u završnici prvoga poluvremena uspjeli koliko-toliko ublažiti poraz. No, njihova serija laganih poena bila je više posljedica neshvatljivih pogrešaka domaćih igrača nego dobre igre gostiju. Ta "crna rupa" u domaćoj igri trajala je kratko, svega dvije minute, pa nije ostavila traga na rezultatu. Na odmor se otišlo s prednošću igrača u bijelim dresovima od 43:26, a ni početak drugoga dijela nije donio promjene na parketu. Na kraju treće četvrtine na semaforu je pisalo 64:36, prednost domaćina.

U zadnjih deset minuta igre trener Ivan Velić slao je na parket sve igrače. Malo se izgubila nit igre, pa je Helios poslije dobre napadačke serije Dražena Bubniča uspio u 38. minuti spustiti prednost domaćina ispod 20 poena (74:55). No, Željko Šakić i Fran Pilepić uzvratili su točnim šutevima za konačnu pobjedu od 85:59. Domaći su s parketa ispraćeni dugim pljeskom i sad se mirno kroz cijeli tjedan mogu spremati za susret s Krkom iduće subote, jer je utakmica s Radničkim u Kragujevcu odgođena za 31. siječnja.

Trener Širokog Ivan Velić je poslije utakmice kazao:"Apsolutno smo dominirali cijelu utakmicu. Izuzev razdoblja od 18. do 20. minute sve je bilo savršeno. U obrani smo bili perfektni, čvrsti, rastrčani i jaki u skoku. Hvala publici koja je prepoznala borbenost i dobre igre mojih momaka i koja nas je nosila. U ovakvoj atmosferi jednostavno ne može se podbaciti." Trener Heliosa Zmago Sagadin bio je ljut na svoje igrače: "Izgubili smo utakmicu bez ispaljenog metka. Neshvatljivo je kako su moji igrači u utakmicu ušli prestrašeno. Utakmica je bila riješena već u prvoj četvrtini. Ovako se ne igra, pogotovo ne u gostima. Domaćin je odigrao odlično, a mi smo mu pomogli da se još više rastrči."

Najbolji igrač na utakmici bio je Fran Pilepić koji je postigao 26 poena bez ijednog promašaja. Šutirao je 5-5 za dva poena, 3-3 za tri poena, te pogodio svih sedam slobodnih bacanja. "Prvo poluvrijeme odigrali smo maestralno. U utakmicu smo ušli maksimalno ozbiljno i pokazali da je Pecara naš dom u kojemu nijednom suparniku nije lako igrati protiv nas. Sve smo odigrali kako smo se dogovorili. Obrana je savršeno funkcionirala", kazao je Pilepić. Uz Pilepića odličan je bio Ivan Ramljak s double-double učinkom (15 poena i 11 skokova). Najbolji igrač Heliosa bio je Dražen Bubnič s 14 poena i 7 skokova.

• Obrisan korisnik09.01.2012. u 09:40
    pilepić i šakić (koji je rođeni zagrepčanec i prošao je kadete i juniore cibone!) nisu dobri ciboni....ali su 'dobri' barbour, chase i lalić. sramota....
  • Obrisan korisnik08.01.2012. u 17:36
    Kakvi su takvi su, ubili su Cibonu prošlo kolo.Široki sinoć pokazao nadmoć, da Velić nije forsirao neke koji inače ne igraju imam osjećaj da bi koš razlika bila još i veća.
  • Obrisan korisnik08.01.2012. u 16:02
    Čestitke! Veliću posložio si momke nema šta, od tako mlade ekipe napravit ovo... Majstore!
  • Obrisan korisnik08.01.2012. u 12:46
    poigrali se s njima.... kakva je ta slovenska liga ako je ovaj helios lani bio u finalu doigravanja za prvaka
  • Obrisan korisnik08.01.2012. u 09:50