Kraj za Sedan i Boulogne

Lovro Štrbinić • subota, 07.01.2012.

Borba za ulazak u šesnaestinu finala Francuskog kupa nastavila se današnjim utakmicama, a već raniji dio programa donio je niz zanimljivih dvoboja. Nekoliko dvoboja je odlučeno u produžecima ili nakon jedanaesteraca, a dogodila su se i dva veća iznenađenja.

Prva utakmica današnjeg programa Francuskog kupa donijela je rutinsku pobjeda Dijona kod Versaillesa, ali već u idućem dvoboju dogodilo se prvo veće iznenađenje. Limoges, član šestog razreda francuskog nogometa, izbacio je s minimalnih 1:0 drugoligaša Boulogne.

Igrači Nice nisu imali problema na gostovanju kod Marcka, prošli su pogocima Monzona i Goncalvesa u drugom dijelu, ali zato je na rubu ispadanja bio Auxerre.

Prvoligaš je gostovao kod Chamblyja i nakon 1:1 poslije 90 minuta, tek u produžecima je opravdao status favorita. Regularni dio nije bio dovoljan ni za odluku o pobjedniku susreta između Bourg Peronnasa i Montceaua, ali na kraju su domaćini slavili 2:1 u produžecima.

Le Havre je u najefikasnijoj utakmici večeri izbacio Lorient rezultatom 4:3, unatoč tome što su gosti vodili 2:1 sve do pred kraj prvog dijela.

Niort nije imao problema protiv Bresta, a veliko iznenađenje je i priredio Sable izbacivanjem Sedana nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Domaćini su blizu slavlju bili i u regularnom dijelu dvoboja, ali za 3:3 i produžetke je zabio Diaby iz kaznenog udarca u petoj minuti sudačke nadoknade.

Tours je, pak, na gostovanju kod Vitrea opravdao očekivanja i plasirao se u daljnju fazu natjecanja, isto kao i Chateraoux identičnom pobjedom nad Cherbourgom.

Produžetke su vidjeli i gledatelji utakmice između Compeignea i Montagnarde, a domaći navijači radovali su se na kraju pobjedi 2:1, isto kao i navijači Lucona koji je izbacio Avranches. Također, Ajaccio nije imao problema kod Frejusa.