Uvjerljivi Lille i Marseille

Lovro Štrbinić • nedjelja, 08.01.2012.

U kasnijim subotnjim utakmicama Francuskog kupa četiri prvoligaša su zaključila svoj ovosezonski nastup u tom natjecanju, od čega su dva izbačena od klubova iz nižeg ranga natjecanja. Lille i Marseille nisu, pak, imali problema, već su na gostovanjima bili veoma uvjerljivi.

Dva kluba iz vrha Le Championnata, Marseille i Lille, bili su uvjerljivi u svojim večerašnjim Kup ogledima. Marseille je u gostima kod Red Stara slavio s 5:0, uz dva pogotka J.J. Ayewa te po jedan D. Ayewa, Valbuene i Cheyroua.

Još efikasniji je bio Lille, u čijih 6:0 je tri pogotka ugradio Joe Cole. Dva je postigao Jelen, dok je jednog iz jedanaesterca zabio Hazard. Isto tako, bez puno drame je prošao susret u Rennesu gdje je domaćin već u prvom dijelu poveo 3:0 protiv Nancyja. Do kraja se rezultat nije mijenjao, a strijelci su bili Kembo-Ekoko, Feret i Boukari.

No, nisu svi prvoligaši tako jednostavni došli do slavlja. Valenciennes je nakon jedanaesteraca slomio otpor Lavala, nakon što je nakon 90 minuta i produžetaka bilo 1:1. Jednaki rasplet, s domaćim pobjedom, viđen je u Orleansu, dok je u ogledu prvoligaša St. Etiennea i Bordeauxa rulet kaznenih udaraca pripao gostima. U regularnom dijelu je Bordeaux poveo u 35. minuti preko Jussiea, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Guilavogui je produžio nadu St. Etienneu.

Također, od kupa su se oprostili Caen i Sochaux. Drugonavedeni je uvjerljivo poražen 4:1 kod Bastije, uz dva pogotka Suareza i po jedan Choplina i Khazrija. Gostima je kratkotrajnu nadu pružio tek Mikari pogotkom u 57. minuti susreta.

Caen je, pak, izborio produžetke protiv Troyesa, nakon što su gosti zahvaljujući golovima Thiaga i Caceresa na poluvrijeme otišli s 0:2. U drugom dijelu su se za rezultatsko poravnanje pobrinuli Hamouma i Fajr, ali u produžecima Marquinhos i Grax zabijaju za prolazak Troyesa u šesnaestinu finala Francuskog kupa.