PSG u posljednji tren, Toulouse out

Lovro Štrbinić, Dino Brumec • nedjelja, 08.01.2012.

Nedjeljni program 1/32 finala Francuskog kupa donio je poraz još jednog prvoligaša. Trećeligaš Gazelec Ajaccio je minimalnom pobjedom izbacio Toulouse, uz manje teškoće se dalje plasirao PSG, dok je isto na nešto lakši način učinio i Lyon.

Trećeligaš Gazelec Ajaccio izbacio je Toulousea koji se trenutačno nalazi na visokom sedmom mjestu prve francuske lige. Iako je prošle sezone čak igrao u četvrtom rangu francuskog nogometa, Ajaccio je na početku 2012. godine počastio svoje navijače velikim skalpom nad prvoligašem. Utakmica je završila 1:0, a strijelac odlučujućeg pogotka bio je Colloredo.

Na krilima Lisandra Lopeza je prvoligaška momčad Lyona izbacila svoje susjede iz istog grada, Lyon Duchere. Spomenuti je napadač postigao već do 37. minute hat-trick i na taj način osigurao pobjedu svoje momčadi. Počasni pogodak za poražene djelo je Bruna Barrete samo minutu nakon posljednjeg Lopezovog pogotka.

Metz, koji igra u drugoj ligi, je jako namučio prvoligaša Evian. Tijekom regularnih 90 minuta nije bilo pogodaka i utakmica je krenula u produžetke. U prvom produžetku Traore je postigao dva gola za Metz i činilo se da će još jedan prvoligaš napustiti natjecanje već u ovoj ranoj fazi. No, u 108. minuti Cambon je smanjio rezultat, a za izjednačenje je pogodio Sagbo u sudačkoj nadoknadi drugog produžetka. Lutriju jedanaesteraca dobila je momčad Eviana i na taj način ipak prošla u sljedeću fazu natjecanja.

PSG je, pak, u posljednji trenutak izbjegao produžetke u ogledu s Colombanom. Pastore je Parižane doveo u vodstvo u 53. minuti, ali u 72. minuti je poravnao Maiga iz kaznenog udarca. Ipak, u drugoj minuti sudačke nadoknade Lugano je iskoristio dodavanje Nenea i odveo svoj klubu šesnaestinu finala ovog natjecanja.

U posljednjoj utakmici Montpellier je lagano, s 4:0 apsolvirao gostovanje kod šestoligaša Prix les Mezieresa.