Angers u golijadi uspješniji od Monaca

Maj Gašparac • ponedjeljak, 09.01.2012.

Nogometaši Angersa postali su posljednji sudionici šesnaestine finala Francuskog kupa. U 1/32 finala svladali su Monaco u utakmici u kojoj je postignuto čak sedam pogodaka.

Večeras je odigrana posljednja utakmica 1/32 finala Francuskog nogometnog kupa. U dvoboju drugoligaša prolaz u šesnaestinu finala izborila je momčad Angersa svladavši pred vlastitim navijačima Monaco rezultatom 4:3.

Gledatelji na stadionu Jean Bouin mogli su svjedočiti izuzetno efikasnom prvom poluvremenu u kojemu je postignuto čak šest pogodaka. Domaćini su poveli u 11. minuti zgoditkom Diega Gomeza, a rezultat je poravnao Edgard Salli deset minuta kasnije.

1:1 je stajalo na semaforu je tek pet minuta, dok Gaëtan Charbonnier nije vratio momčad Angersa u vodstvo. No, igračima Monaca za izjednačenje trebala je tek minuta. Za 2:2 poentirao je 35-godišnji Ludovic Giuly.

Do kraja prvog dijela postignuta su još dva pogotka. Rumunjski napadač Claudiu Keserü vratio je domaćine u vodstvo u 35. minuti, a Giuly je svojim drugim zgoditkom u završnim trenucima poluvremena poravnao rezultat.

Rezultatom 3:3 završeno je prvo poluvrijeme, a domaćini su prolaz u šesnaestinu finala izborili pred sam kraj susreta. U 89. minuti Keserü je pogodio s bijele točke za konačnih 4:3.

Nogometašima Angersa protivnik u šesnaestini finala bit će momčad Quevillyja.

Francuski kup, 1/32 finala:
Angers - Monaco 4:3 (Gomez 11', Charbonnier 27', Keserü 35', 89'; Salli 22', Giuly 28', 44')