Marseille lakoćom u polufinale

Lovro Štrbinić • utorak, 10.01.2012.

Marseille, branitelj naslova francuskog Liga kupa, bez većih problema je izborio nastup u polufinalu ovosezonskog izdanja tog natjecanja. Na gostovanju kod Caena igrači Didiera Deschampsa slavili su rezultatom 3:0, a dva pogotka djelo su Mathieua Valbuene.

Nakon što je jučer zaključen program 1/32 finala Francuskog kupa, danas je na rasporedu bila prva utakmica tamošnjeg Liga kupa. Branitelj naslova Marseille gostovao je kod Caena i na koncu slavio uvjerljivu pobjedu, odnosno plasman u polufinale. Domaćinima, pak, preostaju samo prvenstvene obaveze jer su u subotu iz Francuskog kupa izbačeni od Troyesa.

Goste je danas u vodstvo doveo Mathieu Valbuena u sedmoj minuti dvoboja, a već u 21. je Loic Remy udvostručio prednost Marseillea. S 0:2 se otišlo na predah, a u nastavku se dogodila preslika događaja iz prvoj dijela. U sedmoj minuti drugog poluvremena na semaforu je pisalo 0:3, nakon što je svoj drugi pogodak zabio, zanimljivo, Valbuena.

Bio je to konačan rezultat utakmice poslije koje je poznat prvi polufinalist ovog natjecanja. Sutra su na rasporedu još tri dvoboja u kojima će snage odmjeriti Nice i Dijon, Le Mans i Lorient te Lyon i Lille.