Abalo i Karabatić režirali pobjedu Francuske

Mihaela Bradovski • srijeda, 11.01.2012.

U tjednu u kojem će započeti Europsko rukometno prvenstvo u Srbiji reprezentacije Francuske i Norveške dogovorile su dva pripremna ogleda. Prvi je rezultatom 35:29 otišao na stranu aktualnih europskih prvaka. Norvežani će priliku za revanš imati u četvrtak, 12. siječnja...

Europski prvaci, rukometaši Francuske odigrali su prvi od dva pripremna susreta protiv Norveške. Norvežani su pobjedničkoj momčadi uspjeli parirati u prvih 15-ak minuta susreta, nakon kojih se razigrao sjajni Luc Abalo. Nakon 13 minuta igre francuska vrsta imala je jedan pogodak prednosti, no već nekoliko minuta kasnije tadašnjih 8:7 pretvorilo se u 18:10, odnosno 21:13 pred odlazak na odmor. U jednom trenutku Francuzi su držali i +10 pred Norveškom.

Osim Abaloa raspoložen je sa jednako toliko pogodaka, njih sedam, bio i Nikola Karabatić, dok je posebno u prvom dijelu uspješan u svojim zadaćama bio i vratar Thierry Omeyer. Na drugoj strani najprecizniji je bio Mamelund (8) čiji su pogoci zajedno s onima Myrhola 15. minuta prije kraja doveli reprezentaciju Norveške na samo četiri pogotka zaostatka, minutu kasnije i na 24:21. Bolji rezultat od 35:29 na kraju ipak nisu mogli izvući, ponajprije zahvaljujući čvrstoj i koncentriranoj francuskoj obrani u završnim minutama dvoboja.

"Zadovoljan sam ishodom i igrom jer je za nas već tradicionalno da se mučimo na startu priprema kao i utakmica. Nakon pet minuta igre uhvatili smo ritam i uskoro dohvatili pristojnu razliku. Bila je ovo dobra utakmica bez obzira što nam se dogodio lagani pad ritma u drugom dijelu, norveški pritisak posljedica je toga. Naše današnje greške u budućnosti će nas samo motivirati", kratko se na odigrani susret osvrnuo Abalo, a svoj je komentar dao i Nikola Karabatić:

"Bila je ovo dobra utakmica, možemo biti zadovoljni našim izdanjem. Upisali smo pobjedu, a nama je to u svakoj utakmici bitno. Posebno smo u obrani imali dobrih trenutaka. Istina je, pred kraj smo pokušali prilagoditi igru i publici, dodati malo više atraktivnosti. Tu je ritam malo popustio, ali najvažniji posao je obavljen."

• Obrisan korisnik11.01.2012. u 17:41
    mislim, da su najbolji na svijetu - frencuzi - još uvjek.
  • Obrisan korisnik11.01.2012. u 16:00
    Pa okusili smo i mi zlato al' protiv njih uvjek fali nešto, imam dojam da su nepoderivi...slažem se da biologija čini svoje i jedva čekam da ih u drugom krugu izbacimo iz borbe za medalju!
  • Obrisan korisnik11.01.2012. u 15:22
    kad 'okusiš' zlato, srebro je bljutavo...zato im nije dosadilo;) nije im obrana više kao prije, tako granitna, ipak biologija čini svoje. mislim da ih ove godine možemo dobiti.
  • Obrisan korisnik11.01.2012. u 12:35
    Pa dobro kak' im ne dosadi pobjeđivat...fkt su već dosadni...mogu mislit kaj ima je Jebalo radio u kontrama!