Maj Gašparac • srijeda, 11.01.2012.

Danas su odigrane preostale tri utakmice četvrtfinala francuskog Liga kupa. Marseilleu, koji je svoj prolaz u polufinale izborio jučer, tamo su se pridružili nogometaši Nice, Lyona i Lorienta.

U prvoj danas odigranoj utakmici prolaz u polufinale su izborili nogometaši Nice koji su, zahvaljujući uspješnijem izvođenju kaznenih udaraca, na domaćem terenu svladali Dijon. Regularni dio utakmice završen je rezultatom 2:2. Dijon je poveo pogotkom Thomasa Guerberta u 19. minuti, a rezultat je izjednačio napadač Nice Anthony Mounier 16 minuta kasnije.

Rezultatom 1:1 završeno je prvo poluvrijeme, a u drugom dijelu prvi su poveli nogometaši Dijona. Za 2:1 u 62. minuti poentirao je Brice Jovial. Taj rezultat stajao je na semaforu do 78. minute kada je izjednačujući zgoditak postigao Renato Civelli.

U produžecima mreže su mirovale do 117. minute kada je prednost Dijonu donio Eric Bauthéac, no vodstvo gostiju potrajalo je tek dvije minute. Strijelac za 3:3 u posljednjoj minuti igre bio je Luciano Monzón.

Momčadi su zatim pristupile izvođenju udaraca s bijele točke u kojemu su uspješniji bili nogometaši Nice koji su bili precizni svaki put i slavili rezultatom 5:3, dok je tragičar u momčadi Dijona bio Younousse Sankhare koji je promašio ključan jedanaesterac.

CDL Nice - Dijon en quart de finale 2011/2012 by Coupedelaligue

U drugom susretu četvrtine finala strijelci nisu bili tako raspoloženi. Nastup u polufinalu izborili su nogometaši Lorienta koji su s 1:0 svladali Le Mans, a strijelac odlučujućeg zgoditka bio je Gilles Sunu u 70. minuti.

U posljednjoj utakmici četvrtfinala francuskog Liga kupa nogometaši Lyona izborili su plasman u polufinale 2:1 pobjedom nad Lilleom pred vlastitim navijačima. Utakmica je loše počela za momčad Lyona koja je nakon isključenja Mouhamadoua Daboa u 11. minuti ostala s deset igrača na terenu. Nakon tog isključenja, gosti su ubrzo poveli. Poentirao je Joe Cole u 28. minuti, no to vodstvo Lillea nije dugo potrajalo. Rezultat je poravnao Kim Källström četiri minute prije kraja prvog dijela.

S tim rezultatom momčadi su otišle na odmor, a u 65. minuti susreta Lisandro Lopez je pogodio za konačnih 2:1 i plasman u polufinale. Do kraja susreta isključen je i igrač Lillea Mathieu Debuchy. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije nastupio zbog ozljede.

CDL Lyon - Lille en quart de finale 2011/2012 by Coupedelaligue

Francuski Liga kup, četvrtfinale:
Nice – Dijon 3:3 (Mounier 35', Civelli 78', Monzón 119'; Guebert 19', Jovial 62', Bauthéac 117'), (5:3, nakon jedanaesteraca)
Le Mans – Lorient 0:1 (Sunu 70')
Lyon - Lille 2:1 (Källström 41', Lopez 65'; Cole 28')